Reklama

Wyjeżdżasz na święta? – zadbaj o bezpieczeństwo swej podróży!

Opublikowano:
Autor:

Wyjeżdżasz na święta? – zadbaj o bezpieczeństwo swej podróży! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Spora cześć mieszkańców powiatu gostynińskiego zamierza spędzić święta Wielkiej Nocy daleko od miejsca swojego zamieszkania. Policjanci apelują, by zrobić wszystko, by zminimalizować niebezpieczeństwo.

Spora cześć mieszkańców powiatu gostynińskiego zamierza spędzić święta Wielkiej Nocy daleko od miejsca swojego zamieszkania. Policjanci apelują, by zrobić wszystko, by zminimalizować niebezpieczeństwo.

Wyruszając w podróż samochodem, należy pamiętać przede wszystkim o sprawdzeniu jego stanu technicznego. W drodze warto pamiętać nie tylko o przestrzeganiu przepisów, ale również o zasadzie ograniczonego zaufania. 

– Każdy pasażer powinien mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci powinny być przewożone w fotelikach – przypomina Dorota Słomkowska. – Ogromne niebezpieczeństwo stwarzają pijani kierowcy. Jazda samochodem pod wpływem alkoholu to kompletny brak odpowiedzialności. Nawet niewielka jego ilość w naszym organizmie wpływa na naszą koncentrację i refleks. 

Warto pamiętać, że droga, nawet ta najlepsza, nie jest torem wyścigowym i nie należy ścigać się z innymi samochodami. Lepiej dojechać na miejsce trochę później, ale bez przykrych zdarzeń. Warto też pamiętać, że kto wybiera się w długą, kilku- lub kilkunastogodzinną podróż, powinien podzielić ją na kilka etapów. 

– Podczas postojów, na przykład na stacjach benzynowych, kiedy oddalamy się od samochodu, powinniśmy upewnić się, że jest dobrze zabezpieczony – upomina Dorota Słomkowska. – Starajmy się unikać sytuacji, kiedy możemy paść ofiarami rabunku lub innych przestępstw. 

Po dotarciu do celu podróży dobrze jest zaparkować samochód w wyznaczonym do tego miejscu. O ile nie jest to parking strzeżony, warto poszukać miejsca, które będzie jak najlepiej oświetlone. W widocznych miejscach we wnętrzu pojazdu nie powinno zostawiać się bagażu i innych przedmiotów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE