Reklama

Wzmożone działania na drogach „Sylwester 2017"

Opublikowano:
Autor:

Wzmożone działania na drogach „Sylwester 2017"  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynińscy policjanci rozpoczynają wzmożone działania prewencyjno – kontrolne w dniach 31 grudnia br. do 1 stycznia 2018 roku. Funkcjonariusze będą stosować bezwzględne kary dla kierowców, popełniających wykroczenia wobec pieszych oraz tych, które są głównymi przyczynami wypadków, tj. nadmierna prędkość i wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym.

Gostynińscy policjanci rozpoczynają wzmożone działania prewencyjno ? kontrolne w dniach 31 grudnia br. do 1 stycznia 2018 roku. Funkcjonariusze będą stosować bezwzględne kary dla kierowców, popełniających wykroczenia wobec pieszych oraz tych, które są głównymi przyczynami wypadków, tj. nadmierna prędkość i wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym.

Dotychczasowe analizy zdarzeń drogowych wskazują, że do wypadków drogowych na terenie powiatu gostynińskiego dochodzi najczęściej na wskutek niedostosowania prędkości jazdy do warunków ruchu, nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu oraz nieprawidłowego wykonywania manewrów wyprzedzania, wymijania i omijania. Wpływ na ofiarochłonność zdarzeń drogowych ma również jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, przewożenie osób w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami oraz kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu. 
W związku z tym będą stosować bezwzględne kary dla kierowców, popełniających wykroczenia wobec pieszych oraz przekraczających nadmierną prędkość i wyprzedzających w miejscu niedozwolonym. Zwrócą również szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych – zarówno w mieście jak i na terenie wiejskim. Przypominamy również o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych, poruszających się po zmierzchu, poza terenem zabudowanym. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE