Reklama

Wzmożone kontrole na drogach podczas weekendu

Opublikowano:
Autor:

Wzmożone kontrole na drogach podczas weekendu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku ze zbliżającym się wydłużonym weekendem kierowcy na drogach mogą spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu. . W celu zminimalizowania liczby zdarzeń drogowych oraz maksymalnego podniesienia płynności ruchu gostynińscy policjanci przeprowadzą w tym czasie wzmożone działania kontrolne.

W związku ze zbliżającym się wydłużonym weekendem kierowcy na drogach mogą spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu. . W celu zminimalizowania liczby zdarzeń drogowych oraz maksymalnego podniesienia płynności ruchu gostynińscy policjanci przeprowadzą w tym czasie wzmożone działania kontrolne.

W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze przede wszystkim będą nadzorować główne drogi powiatu gostynińskiego. Policjanci będą również zdecydowanie reagować na wykroczenia i przestępstwa wpływające  na liczbę wypadków drogowych i ich ofiar, na m. in. nadmierną prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu oraz wykroczenia popełniane przez pieszych i innych niechronionych uczestników ruchu drogowego. O swoje bezpieczeństwo powinni zadbać również piesi. Funkcjonariusze przypominają,, że każdy pieszy po zmroku poza obszarem zabudowanym musi mieć na sobie element odblaskowy, który będzie widoczny dla innych uczestników.

Po zakończeniu weekendu, w poniedziałek funkcjonariusze z Gostynina szczególnym nadzorem obejmą niechronionych użytkowników dróg w ramach akcji „NURD”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE