Reklama

Z Płocka do Gostynina w kwadrans? PKP planuje modernizację

Opublikowano:
Autor:

Z Płocka do Gostynina w kwadrans? PKP planuje modernizację - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z początkiem tego tygodnia na trasę pomiędzy Sierpcem, Płockiem, Gostyninem i Kutnem powróciły połączenia kolejowe. Problemem wciąż pozostaje jednak czas podróży, choć to może się zmienić już za parę lat, w związku z modernizacją planowaną przez PKP. Materiał na ten temat zrealizowali dziennikarze TVP Warszawa. 

Z początkiem tego tygodnia na trasę pomiędzy Sierpcem, Płockiem, Gostyninem i Kutnem powróciły połączenia kolejowe. Problemem wciąż pozostaje jednak czas podróży, choć to może się zmienić już za parę lat, w związku z modernizacją planowaną przez PKP. Materiał na ten temat zrealizowali dziennikarze TVP Warszawa. 

 Przez kilka tygodni pasażerowi musieli korzystać z komunikacji zastępczej w związku z remontem wiaduktu w Płocku. 

Podróż z Płocka do Sierpca, czy Kutna trwa o wiele dłużej niż samochodem czy autobusem. Jest szansa, że w najbliższych latach to się zmieni. Plany Rządu zakładają budowę aż 2 linii szybkiej kolei przecinającej Płock.

PKP przygotowuje także dokumentację modernizacji linii kolejowej pomiędzy Sierpcem a Kutnem. Jest szansa, że po jej realizacji pociągi będą poruszać się z prędkością 120 km/h, co skróci czas podróży nawet dwukrotnie. 

Materiał TVP znajdziesz TUTAJ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE