Reklama

Z seniorami o bezpieczeństwie

Opublikowano:
Autor:

Z seniorami o bezpieczeństwie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynińscy dzielnicowi spotkali się z seniorami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Głównym tematem były oszustwa metodą na wnuczka czy funkcjonariusza, ale nie zabrakło rad i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa pieszych po zmroku.

Gostynińscy dzielnicowi spotkali się z seniorami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Głównym tematem były oszustwa metodą na wnuczka czy funkcjonariusza, ale nie zabrakło rad i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa pieszych po zmroku.

Policjanci omówili zagrożenia, na jakie narażeni są na co dzień starsi ludzie. Funkcjonariusze mówili o włamaniach, kradzieżach i oszustwach. Tym ostatnim poświęcili więcej czasu, podając przykłady starszych osób, które zostały wykorzystane przez oszustów wyłudzających pieniądze przez podszywanie się pod członków rodziny, ale też policjantów, funkcjonariuszy CBŚP czy też prokuratorów. Mundurowi apelowali, aby zawiadamiać Policję o każdym takim przypadku, a szczególnie wtedy, kiedy oszust nawiązuje pierwszy kontakt z seniorem.

Policjanci omówili również zasady bezpieczeństwa na drodze. Seniorom przypomniano, że obecne przepisy prawne nakładają obowiązek noszenia odblasków po zmroku, tak aby pieszy był wystarczająco widoczny. Pamiętajmy, że te kilka czy kilkanaście złotych przeznaczonych na zakup odblasku, może uchronić nasze zdrowie, a nawet życie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE