Reklama

Żabka wie jak przeskoczyć zakaz handlu: zostanie... pocztą

Opublikowano:
Autor:

Żabka wie jak przeskoczyć zakaz handlu: zostanie... pocztą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedsiębiorcy kombinują jak mogą, by obejść wprowadzone przez Rząd PiS ograniczenia handlu w niedzielę. Nie próżnuje również sieć sklepów Żabka, która swoje punkty ma także w Gostyninie.

Przedsiębiorcy kombinują jak mogą, by obejść wprowadzone przez Rząd PiS ograniczenia handlu w niedzielę. Nie próżnuje również sieć sklepów Żabka, która swoje punkty ma także w Gostyninie.  

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele przewiduje aż 32 wyjątki. Chodzi m.in. o takie placówki jak: apteki, lecznice dla zwierząt, punkty handlu dewocjonaliami i urzędy pocztowe. Co to oznacza w praktyce?

Tyle, że za ladą popularnych sklepów "Żabka" w niedzielę wolną od handlu będzie mógł stanąć każdy pracownik danego sklepu, a nie tylko jego właściciel. O wszystkim informuje portal wiadomoscihandlowe.pl. Z zebranych przez nich informacji wynika, że od wczoraj „franczyzobiorcy sieci będą otrzymywać naklejki z napisem ‚Placówka pocztowa’, do wyeksponowania na drzwiach sklepu”

- Status placówki pocztowej sklepów Żabka wynika z umów zawartych z operatorem pocztowym i funkcjonuje w sieci od 2012 roku, a obecny status wynika bezpośrednio z poszerzonej umowy zawartej z operatorem pocztowym w 2015 roku. Umowy te zostały zawarte w związku z rozpoczęciem świadczenia wybranych usług pocztowych i były szeroko komunikowane wcześniej. Ostatnim przykładem jest poszerzenie współpracy z Pocztą Polską w ubiegłym roku – informuje media biuro prasowe Żabki.

Oprócz Poczty Polskiej, umowy takie podpisano również z jedną z największych w Polsce firm kurierskich.

Zachętą dla franczyzobiorców do otwierania sklepów w każde święto i niedzielę wolną od handlu ma być dodatkowe 10 proc. netto dochodu z takiego dnia, oferowane im przez sieć.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE