Reklama

Zagrali dla Amelki

Opublikowano:
Autor:

Zagrali dla Amelki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się charytatywny turniej piłki nożnej podczas którego zbierane były fundusze na leczenie chorej Amelki Borkowskiej. Warunkiem uczestnictwa w turnieju było zebranie wśród zawodników danej drużyny dowolnej kwoty, która przeznaczona będzie na leczenie dziewczynki.

W sobotę w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się charytatywny turniej piłki nożnej podczas którego zbierane były fundusze na leczenie chorej Amelki Borkowskiej. Warunkiem uczestnictwa w turnieju było zebranie wśród zawodników danej drużyny dowolnej kwoty, która przeznaczona będzie na leczenie dziewczynki.

Do zmagań przystąpiły 4 drużyny. Inicjatorem turnieju była Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ewa Szymańska, dzięki zaangażowaniu której w turnieju udział wzięły znane osoby z regionu i miasta. Do akcji pomocy Amelce włączyli się policjanci, ratownicy pogotowia, przedsiębiorcy i samorządowcy z Burmistrzem Miasta Pawłem Kalinowskim na czele. Wśród zaproszonych gości był Mariusz Pielaciński – Kapitan Żeglugi Śródlądowej płockiego Titanica, a także Wojtek Bógdał – mistrz świata w motoparolotni. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia piłkarski Rafał Szczytniewski, natomiast o oprawę komentatorską zadbał Bogdan Wolny – dziennikarz i spiker sportowy. Zwycięzcami turnieju zostali „Chłopaki do wzięcia”.

Trzyletnia Amelka Borkowska od urodzenia cierpi na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce. Jedyną szansą na walkę o jej zdrowie jest przeszczep komórek macierzystych. Dzięki wsparciu wielu osób jest duża szansa, że już na przełomie kwietnia i maja Amelka przejdzie operację.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Chłopaki do wzięcia

2. Przemo Gostynin

3. KP Policji Gostynin

4. Strzelcy Pogotowia

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy zawodnik – Dawid Zygan (Przemo Gostynin)

Najlepszy strzelec – Jan Kostkiewicz (Chłopaki do wzięcia)

Najlepszy bramkarz – Grzegorz Śmiałkowski (KP Policji Gostynin)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE