Reklama

Zajęcia szpitalne dla uczniów LO

Opublikowano:
Autor:

Zajęcia szpitalne dla uczniów LO - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Gostyninie w ramach realizacji zajęć szpitalnych z projektu „Kompetencje kluczowe na start!”, udali się wraz z opiekunami Iwoną Naczmańską oraz Lidią Muchą do Samorządowego Szpitala w Kutnie.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Gostyninie w ramach realizacji zajęć szpitalnych z projektu ?Kompetencje kluczowe na start!?, udali się wraz z opiekunami Iwoną Naczmańską oraz Lidią Muchą do Samorządowego Szpitala w Kutnie.

Pierwszą część spotkania poprowadziła dyrektor do spraw pielęgniarstwa Irena Dałek. Kobieta opowiedziała uczniom o pracy lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i pozostałego personelu medycznego. Licealiści dowiedzieli się, jak ważna i odpowiedzialna jest ich praca. W drugiej części spotkania uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy. Każda czteroosobowa grupa została oprowadzona po innym oddziale szpitalnym. Podczas oprowadzania młodzież poznała funkcjonowanie Oddziału Ginekologiczno–Położniczego, Pediatrycznego, Neurologicznego, Chirurgii Ogólnej i Rehabilitacji Ruchowej. Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym zwiedzający dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o jego funkcjonowaniu. Wraz z lekarzem dyżurującym i pielęgniarką oddziałową uczniowie uczestniczyli we wstępnej diagnostyce i leczeniu w zakresie niezbędnym dla stabilizacji funkcji życiowych trzech pacjentów, którzy znaleźli się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Oprócz tego młodzież obejrzała sprzęt szpitalny. Jednemu z uczniów wykonano badanie EKG, a drugiemu zmierzono ciśnienie z wykorzystaniem kardiomonitorów. Uczniowie z pewnością na długo nie zapomną tej wycieczki:
- Wycieczka do kutnowskiego szpitala była dla mnie bardzo ciekawym doświadczeniem, ponieważ uświadomiła mi, jak istotna i trudna jest praca lekarzy i pozostałego personelu medycznego - opowiada jedna z uczennic LO.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE