Reklama

Zamienili ścieżkę rowerową w parking. Policja chce z tym walczyć

Opublikowano:
Autor:

Zamienili ścieżkę rowerową w parking. Policja chce z tym walczyć - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kierowcy, którzy robią zakupy w sklepach przy ulicy Bema, często parkują swoje pojazdy na ścieżce rowerowej w Alei ks. Jerzego Popiełuszki. O pomoc w tej sprawie zwrócili się do nas nasi Czytelnicy.

Kierowcy, którzy robią zakupy w sklepach przy ulicy Bema, często parkują swoje pojazdy na ścieżce rowerowej w Alei ks. Jerzego Popiełuszki. O pomoc w tej sprawie zwrócili się do nas nasi Czytelnicy.

Jeden z Czytelników przesłał nam nawet zdjęcie samochodu parkującego na drodze przeznaczonej dla rowerów. Podkreślił przy tym, że tego typu sytuacje zdarzają się najczęściej w godzinach porannych.

– W tym czasie z przystanku przy Alei Popiełuszki odjeżdża kilka busów do Płocka. Czekający na nie ludzie czasami też ustawiają się na ścieżce rowerowej, ale kiedy nadjeżdża rowerzysta, natychmiast się przesuwają – powiedział nam Czytelnik. – Samochodu, którego kierowca właśnie robi zakupy, nie ma jak przestawić. W takich przypadkach rowerzysta albo musi zjechać na jezdnię albo na chodnik.


Zapytaliśmy Dorotę Słomkowską, która w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie odpowiada za kontakty z mediami, jak mają się zachowywać ludzie, którzy widzą, że samochód parkuje na ścieżce rowerowej. 


– W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy znaleźć miejsce, którego dotyczy ten problem i zaznaczyć przy pomocy odpowiedniego znaczka – odpowiedziała nam Dorota Słomkowska. – Nasi funkcjonariusze będą wówczas zwracać baczniejszą uwagę na parkujące w ten sposób samochody, a ich kierowców karać mandatami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE