Nagła informacja o zamknięciu fabryki Levi Strauss w Płocku zszokowała wszystkich. Według naszych informacji w zakładzie pracuje ok. 650 osób, w tym przynajmniej 300 płocczan. Jako powód zamknięcia fabryki amerykański gigant podał "coraz bardziej wymagającą sytuację na rynku pracy, stale rosnące koszty produkcji i dynamiczną ewolucję wymagań rynkowych".
- LS&Co. od dłuższego czasu mierzyła się z coraz trudniejszym rynkiem pracy w Płocku, który stanowił poważne wyzwanie dla zatrudniania wykwalifikowanych pracowników i utrzymania pełnej wydajności zakładu, a także ze stale rosnącymi kosztami produkcji. Biorąc pod uwagę szybko zmieniający się krajobraz operacyjny, z wysoką inflacją i stale rosnącymi kosztami energii, firma pracuje nad całym łańcuchem dostaw, aby zapewnić elastyczność, zarządzać kosztami i wspierać długoterminowe cele strategiczne. W tym przypadku oznacza to szukanie bardziej pionowego modelu dla pracy, która była wykonywana w Płocku — poinformowała spółka w komunikacie prasowym, który czytamy na stronie Puls Biznesu.
Likwidacja produkcji przy Otolińskiej to cios dla pracowników, a także dla miasta. Fabryka funkcjonowała w Płocku od 1992 roku i była pierwszą zachodnią inwestycją w mieście po upadku komunizmu.
Produkcja w fabryce ma być wygaszana do czerwca. Wtedy zakład zakończy swoją produkcję.
Prezydent Andrzej Nowakowski zaprosił pracowników na spotkanie w związku z zainstniałą sytuacją.
- Szanowni Państwo, w związku z informacją o zamiarze zamknięcia zakładu Levi Strauss w Płocku zapraszam zainteresowanych Pracowników zakładu na spotkanie do auli ratusza w sobotę 6 kwietnia na godz. 10, aby porozmawiać o zaistniałej sytuacji, formach pomocy i możliwych rozwiązaniach w tej trudnej sytuacji. Na spotkanie zostaną zaproszeni także przedstawiciele Miejskiego Urzędu Pracy oraz lokalni przedsiębiorcy - przekazał Andrzej Nowakowski.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.