Reklama

Zamkowe spotkania z turystyką

Opublikowano:
Autor:

Zamkowe spotkania z turystyką - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na zamku w Gostyninie rozpoczął się kurs turystyczny. Zajęcia, które odbywać się mają co dwa tygodnie, potrwają do 21 kwietnia 2018 roku.

Na zamku w Gostyninie rozpoczął się kurs turystyczny. Zajęcia, które odbywać się mają co dwa tygodnie, potrwają do 21 kwietnia 2018 roku.

Kurs został zorganizowany przez gostyniński oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia był Stanisław Przedlacki, gostyniński społecznik od wielu lat związany z ruchem turystycznym.
Kurs składał się będzie z dwunastu spotkań, podczas których poruszane będą rozmaite tematy związane z regionem gostynińskim, jego historią i walorami turystycznymi. Podczas spotkania inaugurującego kurs historyk Adam Waloch opowiadał o Polsce pod rządami książąt i królów. Nie był to wykład o charakterze akademickim, lecz raczej próba pokazania, że każdy z naszych władców był „człowiekiem z krwi i kości”. To było swego rodzaju „odbrązawianie” Piastów, Jagiellonów i królów wybieranych drogą wolnej elekcji. 
Uczestnicy kolejnych spotkań dowiedzą się między innymi, co działo się na ziemi gostynińskiej, kiedy rozgrywała się Bitwa nad Bzurą, jak wyglądała okupacja hitlerowska naszych ziem, poznają osoby najbardziej znane i zasłużone dla ziemi gostynińskiej. Dowiedzą się również, co robić, aby być bezpiecznym na szlakach turystycznych. 
Swoje prezentacje przygotują również lokalne samorządy. Nie tylko z powiatu gostynińskiego, ale również gmin powiatu płockiego, leżących po naszej stronie Wisły,

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE