Reklama

Zaśpiewali dla żołnierzy niezłomnych

Opublikowano:
Autor:

Zaśpiewali dla żołnierzy niezłomnych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Paweł Piekarczyk i Leszek Czajkowski swój koncert „Niepokorni i nieugięci 1914-1921” dedykowali pamięci mieszkańców Gostynina rozstrzelanych 1 grudnia 1939 roku w masowej egzekucji w Woli Łąckiej oraz ppor. Henryka Jóźwiaka ps. „Groźny” – żołnierza Armii Krajowej, żołnierza niezłomnego zamordowanego 1 grudnia 1946 roku.

Paweł Piekarczyk i Leszek Czajkowski swój koncert „Niepokorni i nieugięci 1914-1921” dedykowali pamięci mieszkańców Gostynina rozstrzelanych 1 grudnia 1939 roku w masowej egzekucji w Woli Łąckiej oraz ppor. Henryka Jóźwiaka ps. „Groźny” – żołnierza Armii Krajowej, żołnierza niezłomnego zamordowanego 1 grudnia 1946 roku.

Koncert zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jakuba z Gostynina oraz Klub Gazety Polskiej w Gostyninie odbył się w poniedziałek, 3 grudnia w kościele parafii Miłosierdzia Bożego w Gostyninie. 

Artyści zaśpiewali piosenki ze swojej ostatniej płyty, która w całości poświęcona została ludziom, którzy w latach 1914-1921 walczyli o odzyskanie niepodległości – Józefowi Piłsudskiemu, Romanowi Dmowskiemu, Wojciechowi Korfantemu, Józefowi Hallerowi i jego Błękitnej Armii, Ignacemu Paderewskiemu i wielu innym, często bezimiennym ludziom, dla których wolność Polski była wartością najwyższą. 

Paweł Piekarczyk i Leszek Czajkowski mocno akcentowali fakt, że chociaż Polska na ponad 120 lat straciła swoją niepodległość, Polacy nigdy nie stracili swego ducha i nigdy nie przestali wierzyć w wolną Polskę. Mówili o wielkiej roli, jaką w walce o Niepodległość odgrywało polskie duchowieństwo. Opowiadali i śpiewali o światopoglądowych różnicach między wielkimi Polakami – Romanem Dmowskim i Józefem Piłsudskim, podkreślając jednocześnie, że ani Niemców ani Rosji nigdy nie mogliśmy uznawać za naszych sojuszników. 

– Bardzo dziękuję za tę wspaniałą lekcję naszej historii – mówił po zakończeniu koncertu ks. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE