Reklama

Zatwierdzone projekty zmian stałej organizacji ruchu drogowego

Opublikowano:
Autor:

Zatwierdzone projekty zmian stałej organizacji ruchu drogowego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski na przełomie maja i czerwca br. spotkał się z mieszkańcami osiedla Prusa i Zazamcze. Jednym z poruszonych tematów nurtujących mieszkańców tych osiedli był problem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski na przełomie maja i czerwca br. spotkał się z mieszkańcami osiedla Prusa i Zazamcze. Jednym z poruszonych tematów nurtujących mieszkańców tych osiedli był problem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na spotkaniu z mieszkańcami osiedla Prusa ustalono, iż w pierwszej kolejności należy zamontować progi zwalniające oraz opracować projekt budowy chodników wzdłuż ulicy Leśnej, na której natężenie ruchu jest największe. Zgodnie w wrześniowymi ustaleniami, zamontowano dwie sztuki progów zwalniających na ul. Leśnej oraz zlecono opracowanie projektu budowy chodników, który ma być gotowy do końca listopada br.

Podobnie sprawy wyglądały na osiedlu Zazamcze. Po ustaleniach z mieszkańcami burmistrz podjął decyzję o konieczności spowolnienia ruchu drogowego w tym miejscu oraz po pisemnej prośbie mieszkańców ul. Morenowej.

Przychylając się do potrzeb mieszkańców w październiku burmistrz zlecił zamontowanie trzech sztuk progów zwalniających na w/w ulicach.

Poza tym gospodarz naszego miasta zlecił podjęcie działań zmierzających do rozszerzenia trasy kursów komunikacji miejskiej o ulicę Targową, w wyniku czego do 10 listopada na tej ulicy zostanie umieszczona wiata przystankowa do obsługi komunikacji miejskiej w tym rejonie miasta.

Przypominamy, że projekt dla ul. Morenowej został zatwierdzony w dniu 18 września 2018 roku przez Burmistrza Miasta Gostynina, jego wprowadzenie – IV kwartał 2018r.; ul. Zazamcze, projekt zatwierdzony został 5 września br. przez Starostę Powiatowego w Gostyninie, wprowadzony w IV kwartale br. i ul. Leśna projekt zatwierdzono 6 czerwca przez Starostę i wprowadzono w trzecim kwartale br.

Źródło: UM Gostynina

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE