Reklama

Zawód: bezrobotny, czyli co w PUP-ie piszczy?

Opublikowano:
Autor:

Zawód: bezrobotny, czyli co w PUP-ie piszczy? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Choć Powiatowy Urząd Pracy w Gostyninie w minionym miesiącu zanotował spadek poziomu bezrobocia, liczba osób bez stałego zatrudnienia wciąż pozostaje czterocyfrowa. Warto jednak zaznaczyć, że osoby długotrwale bezrobotne stanowią aż... 2/3 wszystkich zarejestrowanych.

Choć Powiatowy Urząd Pracy w Gostyninie w minionym miesiącu zanotował spadek poziomu bezrobocia, liczba osób bez stałego zatrudnienia wciąż pozostaje czterocyfrowa. Warto jednak zaznaczyć, że osoby długotrwale bezrobotne stanowią aż... 2/3 wszystkich zarejestrowanych.

W końcu października liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy była o 86. niższa niż we wrześniu, zaś w porównaniu do października ubiegłego roku różnica ta wynosi 351 osoby. Bez pracy pozostaje wciąż 2679 mieszkańców powiatu. Największy spadek bezrobocia odnotowano z mieście - wyniósł on 4,88 proc. Zatrudnienia nie posiada 1033 gostyninian. 

Warto dodać, że 1699 spośród wszystkich zarejestrowanych w PUP, to osoby długotrwale bezrobotne. Prawo do zasiłku posiadają natomiast 443 osoby.  

Stopa bezrobocia wyliczona przez GUS w wrześniu wyniosła 15,8% i w porównaniu do końca sierpnia zmniejszyła się o 0,2 punktu procentowego.

Pełne statystyki możesz sprawdzić TUTAJ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE