Reklama

Zbliżają się działania "Pasy". Policjanci skontrolują kierowców

Opublikowano:
Autor:

Zbliżają się działania "Pasy". Policjanci skontrolują kierowców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniach 10-12 marca na terenie powiatu gostynińskiego prowadzone będą działania prewencyjno-kontrolne pn. „Pasy". Policjanci szczególną uwagę zwracać będą na przestrzeganie przez kierowców i pasażerów obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa.

W dniach 10-12 marca na terenie powiatu gostynińskiego prowadzone będą działania prewencyjno-kontrolne pn. ?Pasy". Policjanci szczególną uwagę zwracać będą na przestrzeganie przez kierowców i pasażerów obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa.

Zapinanie pasów bezpieczeństwa to kluczowy sposób zwiększenia swoich szans na przeżycie podczas wypadku. Jak czytamy na stronie KRBRD zapinanie pasów bezpieczeństwa w przypadku osób siedzących z przodu zmniejsza o 45 proc. ryzyko powstania obrażeń śmiertelnych, natomiast ciężkich nawet o 50 procent. Dlatego mając na uwadze powyższe dane oraz promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w dniach 10-12 marca 2017 roku na terenie powiatu gostynińskiego prowadzone będą działania pn. „PASY". Policjanci podczas prowadzonych kontroli będą sprawdzać czy kierujący i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

W przypadku ujawnienia nieprzestrzegania tego obowiązku na osoby popełniające wykroczenie będą nakładane mandaty karne. Za wykroczenie odpowiada zarówno kierowca, jak i pasażer.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE