Reklama

Zbliżają się mrozy: uważaj na zamarzniętych akwenach!

Opublikowano:
Autor:

Zbliżają się mrozy: uważaj na zamarzniętych akwenach!   - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niskie temperatury podczas zimy sprawiają, że akweny wodne zamarzają, jednak wytrzymałość i grubość lodu często jest zdradliwa. Mimo, że widok zmarzniętej wody prowokuje do chodzenia po niej, należy zachować zdrowy rozsądek, gdyż wejście na lód może być bardzo niebezpieczne.

Niskie temperatury podczas zimy sprawiają, że akweny wodne zamarzają, jednak wytrzymałość i grubość lodu często jest zdradliwa. Mimo, że widok zmarzniętej wody prowokuje do chodzenia po niej, należy zachować zdrowy rozsądek, gdyż wejście na lód może być bardzo niebezpieczne.

Ponieważ zima zbliża się dużymi krokami, czas by się do niej właściwie przygotować. W Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie uczniowie spotkali się z ratownikiem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Płocka Adamem Baranowskim, który ostrzegał młodzież przed  ryzykownymi i nieprzemyślanymi zachowaniami na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Ratownik uświadomił uczniów, jakie działania należy podjąć, gdy pod kimś załamie się lód i w jaki sposób pomóc osobie tonącej.

Najpierw telefon, później pomoc – tę kolejność powinni zapamiętać wszyscy, którzy chcą pomóc osobie, która wpadła do zimnej wody. Gdy zobaczymy, że pod kimś załamał się lód, należy zadzwonić pod numer alarmowy, ponieważ może się zdarzyć, że ratując poszkodowanego, sami możemy znaleźć się w jego sytuacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE