Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Nowe pracownie w zespole szkół! Zobaczcie, jak wyglądają

Opublikowano: wt, 27 kwi 2021 10:56
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Zespole Szkół im. M. Skłodowskiej – Curie w Gostyninie nastąpił wstępny odbiór najnowocześniejszych w regionie pracowni tematycznych. W ramach projektu pn. "Gostynińskie kadry dla nowoczesnej gospodarki", który szkoła przeprowadziła w partnerstwie z Instytutem Rynku Elektronicznego w Warszawie zostały umeblowane i wyposażone w stacje komputerowe oraz sprzęt multimedialny.

Reklama

Projekt zrealizowany został w ramach konkursu dla Osi priorytetowej X "Edukacja dla rozwoju regionu", Działania 10.3 "Doskonalenie zawodowe", Poddziałania 10.3.1 "Doskonalenie zawodowe uczniów" RPO WM 2014-2020.

Wartość całkowita projektu wynosi 1 522 041,60 zł w tym zakupy sprzętu i wyposażenia pracowni za kwotę 372 500,00 zł. Okres realizacji całego projektu trwać będzie do 31.10.2022r. Wsparcie skierowane jest do 100 uczniów, którzy objęci są stażami, szkoleniami, zajęciami wyrównawczymi i podnoszącymi kompetencje kluczowe oraz praktykami zawodowymi i wyjazdami studyjnymi. Ponadto 6 nauczycieli skorzysta ze wsparcia w postaci: studiów podyplomowych z informatyki i doradztwa zawodowego, 2 nauczycieli zrealizuje kurs kwalifikacyjny dla pilotów wycieczek turystycznych.

W ramach projektu doposażonych zostało pięć pracowni:

  • dwie specjalistyczne pracownie językowe,
  • pracownia ekonomiczno – informatyczna,
  • pracownia informatyczno – diagnostyczna,
  • pracownia przedsiębiorczości.

Ze szkoleń specjalistycznych skorzystają także uczniowie szkoły w zakresie:

  • kurs grafiki komputerowej,
  • kurs programowania,
  • szkolenie z zakresu projektowania 3D,
  • kurs z zakresu zamówień publicznych,
  • animator czasu wolnego,

Główny cel projektu to wzrost efektywności i skuteczności kształcenia zawodowego odpowiadającego na potrzeby rynku pracy w ramach zawodów: technik informatyk, technik elektronik, technik obsługi turystyki i technik ekonomista.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.