Reklama

Zima trudnym okresem dla bezdomnych. Nie przechodź obojętnie

Opublikowano:
Autor:

Zima trudnym okresem dla bezdomnych. Nie przechodź obojętnie  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nadchodząca zima może nieść za sobą niebezpieczeństwo dla bezdomnych. Noc spędzona w ujemnej temperaturze na ławce może skończyć się tragicznie, dlatego należy pamiętać o tym, aby nie przechodzić obojętnie obok bezdomnego, który potrzebuje pomocy.

Nadchodząca zima może nieść za sobą niebezpieczeństwo dla bezdomnych. Noc spędzona w ujemnej temperaturze na ławce może skończyć się tragicznie, dlatego należy pamiętać o tym, aby nie przechodzić obojętnie obok bezdomnego, który potrzebuje pomocy.

Najbardziej szkodliwym mitem jest ten, który mówi, że na rozgrzanie najlepszy jest alkohol. W rzeczywistości wygląda to nieco inaczej, ponieważ alkohol rozgrzewa tylko na chwilę, po czym organizm wychłqdza się jeszcze szybciej. Policjanci apelują, aby podczas silnych mrozów nie przechodzić obojętnie obok osób bezdomnych i najlepszym wyjściem jest zadzwonić pod numer 997 lub 112. Warto pamiętać, że jeden telefon może uratować życie.

Gostynińscy policjanci w ubiegłych latach niejednokrotnie odwiedzali dworce, opuszczone budynki, klatki schodowe i miejsca, gdzie mogli przebywać bezdomni, informując ich jednocześnie o miejscach noclegowych i możliwości dotarcia do nich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE