Reklama

Zima wraca do Gostynina. Spadnie do 10 cm śniegu

Opublikowano:
Autor:

Zima wraca do Gostynina. Spadnie do 10 cm śniegu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przebłyski wiosennej aury zwiastowały rychłe nadejście zimy, lecz wszystko wskazuje na to, że musimy na nowo sięgnąć po czapki i szaliki. Na Mazowsze przybyło bowiem mroźne powietrze znad Syberii, które w najbliższych dniach da o sobie znać także w Gostyninie. Temperatury znów spadną poniżej zera, a z nieba sypnie śnieg.

Przebłyski wiosennej aury zwiastowały rychłe nadejście zimy, lecz wszystko wskazuje na to, że musimy na nowo sięgnąć po czapki i szaliki. Na Mazowsze przybyło bowiem mroźne powietrze znad Syberii, które w najbliższych dniach da o sobie znać także w Gostyninie. Temperatury znów spadną poniżej zera, co więcej, można spodziewać się zamieci śnieżnych.

W sobotę i niedzielę powróci prawdziwa zima. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy zapowiada wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym - prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od 5 cm do 10 cm. Wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 30 km/h, z porywami do 60 km/h, z północnego wschodu, powodujący zawieje, a okresami również zamiecie śnieżne.

Wszystko to jest efektem arktycznego powietrza znad Morza Barentsa. Ujemna temperatura powietrza utrzymywać się będzie zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia, a uczucie chłodu potęgować będzie mroźny wiatr. Warto więc sięgnąć do szafy po grubą kurtkę i czapkę zimową. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE