Reklama

Zmieńmy razem zaniedbane tereny w piękne zakątki. III edycja projektu "Zielona ławeczka"

Opublikowano:
Autor:

Zmieńmy razem zaniedbane tereny w piękne zakątki. III edycja projektu "Zielona ławeczka" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ogólnopolski projekt grantowy „Zielona Ławeczka”, którego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska dotyczy rewitalizacji zaniedbanych lub niezagospodarowanych zakątków na osiedlach. Mieszkańcy Gostynina, którzy są chętni do wzięcia udziału w tym projekcie powinni zarejestrować się do 30 kwietnia 2017 r.

Ogólnopolski projekt grantowy ?Zielona Ławeczka?, którego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska dotyczy rewitalizacji zaniedbanych lub niezagospodarowanych zakątków na osiedlach. Mieszkańcy Gostynina, którzy są chętni do wzięcia udziału w tym projekcie powinni zarejestrować się do 30 kwietnia 2017 r.

Projekt kierowany jest do mieszkańców otwartych osiedli (zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty) w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców. Zespoły sąsiedzkie powinny składać się z grup minimum 5 osobowych, ale ich liczebność może się sukcesywnie zwiększać, ponieważ uczestnicy mogą aktywnie włączać innych sąsiadów do pracy. Zespołowi przewodzi lider, który utrzymuje kontakt z administracją modernizowanego terenu oraz organizatorem konkursu.

Projekt ma na celu zazielenianie publicznie dostępnych terenów osiedlowych, umożliwienie przemiany zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, mini-ogrody z ławeczką, a także zbudowanie relacji sąsiedzkich poprzez stworzenie mini-ogrodów wokół budynków, które będą przestrzenią do nawiązywania relacji pomiędzy członkami danej społeczności.

Działania te pozwolą na ożywienie miejsca wokół bloków, stworzenie przestrzeni do odpoczynku i spotkań. Angażując się w ten projekt mieszkańcy Gostynina mogą pokazać, jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami - wystarczą tylko chęci i dobry pomysł.
Maksymalna wysokość grantu wynosi 1.200,00 zł. Na zakup materiału roślinnego, podłoża i innych elementów do aranżacji mini ogrodów maksymalnie 800,00 zł. Każdy zaakceptowany projekt otrzyma również "zieloną ławeczkę", której koszt wynosi 400,00 zł - (jej wartość wliczona jest w kwotę grantu) do ustawienia w odnowionym miejscu.

Przypominamy, że wcześniejsze edycje „Zielonej Ławeczki" cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno społecznym, jak i medialnym. Przekazano już 60 tys. zł na rewitalizację zaniedbanych lub niezagospodarowanych zakątków na polskich osiedlach. Dzięki temu powstało 50 przyosiedlowych mini ogrodów. Wszystkie stanowią chlubę mieszkańców, którzy pielęgnują je, starają się upiększać oraz powiększać. Społeczności sąsiedzkie coraz częściej chcą być odpowiedzialne za otoczenie, w którym żyją. Zależy im na czystej, ładnej i zdrowej okolicy. Zakładają osiedlowe ogródki warzywne i szklarnie, zaczynają dbać o skwery i place zabaw, sadzą drzewa. Projekt "Zielona Ławeczka" ma pomóc mieszkańcom miast podjąć takie działania.

Więcej informacji o całym projekcie znajduje się na stronie http://www.zielonalaweczka.pl.

Wszystkie pytania można kierować na maila laweczka@fundacjabos.pl lub pod numer 507 006 579.

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatora - Fundacji Banku Ochrony Środowiska!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE