Reklama

Znamy kandydatów na burmistrza i pierwsze obietnice wyborcze

Opublikowano:
Autor:

Znamy kandydatów na burmistrza i pierwsze obietnice wyborcze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Karuzela wyborcza ruszyła. Do urn wyborczych pójdziemy już w niedzielę 21 października. Kto powalczy o fotel burmistrza Gostynina? Wiemy już, że obecny burmistrz Paweł Kalinowski zmierzy się z dwoma kobietami: Agnieszką Korajczyk-Szyperską oraz Mariolą Józwiak-Węclewską. Sprawdźcie, co obiecują kandydaci.

Karuzela wyborcza ruszyła. Do urn wyborczych pójdziemy już w niedzielę 21 października. Kto powalczy o fotel burmistrza Gostynina? Wiemy już, że obecny burmistrz Paweł Kalinowski zmierzy się z dwoma kobietami: Agnieszką Korajczyk-Szyperską oraz Mariolą Józwiak-Węclewską. Sprawdźcie, co obiecują kandydaci.
 

PAWEŁ KALINOWSKI

Burmistrz Gostynina zadeklarował swoją kandydaturę w wyborach samorządowych na profilu facebookowym.

- Szanowni Państwo, niezmiernie miło mi móc oficjalnie poinformować, iż w tegorocznych wyborach będę ubiegał się o reelekcję. Przez 4 lata miałem niebywały zaszczyt i możliwość Państwa reprezentować, dbać o Państwa potrzeby i realizować wspólne cele. Przed nami jeszcze wiele do zrobienia... więc działajmy dalej! - napisał, a nam zdradził swoje dalsze kroki: - Konkretny plan dla Gostynina jest ściśle związany z propozycjami skierowanymi dla samorządu przez rząd reprezentowany przez premiera Mateusza Morawieckiego oraz Prawo i Sprawiedliwość, które to ugrupowanie mam zaszczyt reprezentować. Oczywiście w program wplecione będą sprawy lokalne i bieżące zgłaszane od mieszkańców, które wymagają poprawy. Aktualnie rejestrujemy listy kandydatów do rad miasta oraz powiatu, po których rozpoczniemy już kampanię wyborczą wraz z przedstawionym programem.  - informuje Paweł Kalinowski.

Burmistrz zdradził także główne cele, które pragnie zrealizować: wspieranie polityki prorodzinnej (celem w tej kwestii jest rozbudowa Miejskiego Przedszkola nr 4), poprawa bezpieczeństwa (podpisana umowa na wykonanie monitoringu miejskiego, aktualnie trwają prace projektowe), polityka senioralna (uruchomienie programu prozdrowotnego, np. darmowe szczepienia dla seniorów przeciwko grypie), sport, rekreacja (planowana modernizacja stadionu, w planach m.in. budowa drugiego boiska treningowego, bieżni i oświetlenia), modernizacja oczyszczalni ścieków, modernizacja oświetlenia ulicznego, zaadaptowanie pomieszczeń po dawnym Gimnazjum nr 2 na Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Szkołę Muzyczną, budowa i modernizacja ulic miejskich i osiedlowych (osiedle Zatorze, ul. Kraśnica, Zielona, Krasickiego, Kujawy, Kościelna, Prusa, Dybanka, Mikulskiego), budowa chodników (ul. Leśna, Zazamcze, w częście również Kochanowskiego, budowa miejsc parkingowych (m.in. okolice ul. Kujawy, 3-go Maja).

- Wybór mojej osoby to bezpieczeństwo, spokój i pewne jutro. Gwarantuję z mojej strony współpracę polegającą na autentycznej pomocy niesionej drugiemu człowiekowi. Będę wspierał mieszkańców Gostynina w podjętych działaniach, co zresztą staram się czynić przez całą trwającą kadencję. Wierzę, że nie zawiodę oczekiwań – dodaje Paweł Kalinowski.
 

AGNIESZKA KORAJCZYK-SZYPERSKA

Agnieszka Korajczyk-Szyperska od 16 lat czynnie pracująca w samorządzie Gostynina także zgłosiła swoją kandydaturę. Jak sama o sobie mówi, ma głowę pełną pomysłów i chęci do ich wdrażania, woli działać niż siedzieć za biurkiem.

- Konkretne plany dla Gostynina? Praca dla mieszkańców i rozwój miasta. Będę kontynuować współpracę ze Specjalną Łódzką Strefą Ekonomiczną i  Płockim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym  po to, aby zainteresować inwestorów naszymi terenami inwestycyjnymi. Będę wspierać naszych lokalnych przedsiębiorców – tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z biznesem i tych, którzy mają w tym temacie spore doświadczenie. Biorąc też pod uwagę sygnały płynące od mieszkańców podejmę działania, aby Gostynin miał swój szpital a wcześniej punkt opieki nocnej i świątecznej. Do czasu zorganizowania tego w naszym mieście już od następnego roku postaram się uruchomić 24 godzinny dyżur pediatryczny. Nie odpuszczam tematu term, bo nadal jestem przekonana, że taka inwestycja w mniejszym wydaniu, realizowana etapami jest w Gostyninie możliwa. Jak turystyka, to rozrywka dla mieszkańców i turystów: Dni Gostynina, koncerty pod Ratuszem, potańcówki na rynku, Sylwester z gwiazdą - to tylko nieliczne z imprez, które będę organizowała – informuje Agnieszka Korajczyk-Szyperska.

Ponadto, obecna radna powiatowa chciałaby utworzyć dzienny dom pobytu dla osób starszych. Uruchomić system grantów dla seniorów, organizacji pozarządowych i kontynuować dofinansowanie klubów sportowych.

- Stawiam na możliwie jak największe wykorzystanie środków unijnych. Przy wykorzystaniu  środków z UE zmodernizujemy stadion. Chciałabym, ażeby już od następnego roku szkolnego każdy uczeń szkoły podstawowej mógł zjeść  talerz ciepłej zupy i wyleczyć zęby w gabinetach, które na mój wniosek powstaną w szkołach. Trzeba też powrócić do tematu schroniska dla zwierząt. Konieczne są podwyżki wynagrodzeń. Nie może być takiej sytuacji, że pracownik przedszkola po kilkunastu latach pracy zarabia mniej, aniżeli jej/jego nowa koleżanka dopiero co po szkole. Gostynin to zagłębie handlujących samochodami. Dla tej grupy również przygotowałam udogodnienia i propozycję ulg  w podatkach. Chcę pobudzić Gostynin turystycznie, więc w tym zakresie również będą różnego rodzaju ulgi i zwolnienia od podatków - dodaje Agnieszka Korajczyk-Szyperska.
 

MARIOLA JÓZWIAK-WĘCLEWSKA

Kolejną kandydatką na burmistrza Gostynina jest Mariola Józwiak-Węclewska - kandydatka bezpartyjna, startująca z Komitetu Wyborczego PSL. Kluczowe dla kandydatki będzie efektywne, maksymalne wykorzystanie dotacji z dostępnych programów pomocowych – i regionalnych i krajowych, w tym realizacja projektów partnerskich.

- W zupełnie nowy sposób postrzegam rolę radnych – kandydaci na radnych z mojego zespołu będą  reprezentantami wszystkich mieszkańców Gostynina i  będą pracować dla wszystkich mieszkańców Gostynina, a nie tylko dla tych, którzy są z ich okręgu. To będzie inne podejście niż jest dzisiaj, gdzie decyduje się o inwestycjach wg klucza: każdy radny w swoim okręgu musi coś zrobić dla swoich wyborców. Widzę też potrzebę ścisłej współpracy burmistrza z gostynińskimi firmami, większego otwarcia urzędu na współpracę z organizacjami pozarządowymi i zapewnienia nowej jakości pracy urzędników i obsługi w Urzędzie Miasta tak, by urząd był faktycznie przyjazny dla mieszkańca. To, co ważne, dziś trzeba myśleć kategoriami rozwoju regionu, a nie jedynie miasta. Z tego względu będę ściśle współpracować z gminami sąsiednimi, gminami powiatu gostynińskiego i płockiego, samorządem wojewódzkim, ale i instytucjami szczebla rządowego - informuje Mariola Józwiak-Węclewska.

Dla Marioli Józwiak-Węclewskiej  priorytetowe będzie planowanie i realizacja inwestycji zaspokajających najpilniejsze potrzeby mieszkańców. Według kandydatki dziś mieszkańcy najbardziej potrzebują pracy.

- To jest najważniejsze wyzwanie stojące przed nowym burmistrzem – podejmowanie działań, które spowodują, że ludzie będą mieć pracę, stałe wynagrodzenie i będą godnie żyć. W Gostyninie konieczne jest zaplanowanie działań rozwojowych na kolejnych kilka lat, dlatego opracuję strategię rozwoju miasta, plan działania i konsekwentnie będę go realizować  we współpracy z radnymi Rady Miejskiej. Już dziś zapraszam na debatę wyborczą,  w piątek 28.09.2018 r. Wówczas przedstawię szczegóły swojego programu wyborczego. -  dodaje Mariola Józwiak-Węclewska.

Jak widać każdy z kandydatów na burmistrza Gostynina ma swoje konkretne cele. Wybór jednak należy jednak do Was. Niezależnie od sympatii – koniecznie idźcie na wybory!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE