Reklama

Reklama

Znika Nasza Klasa. To koniec tego portalu po 15 latach!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: kraków.naszemiasto.pl

Znika Nasza Klasa. To koniec tego portalu po 15 latach! - Zdjęcie główne

Znika Nasza Klasa. To koniec tego portalu po 15 latach! | foto kraków.naszemiasto.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już za dwa miesiące zniknie serwis Nasza Klasa – jeden z pierwszych polskich portali społecznościowych. Robił furorę kilkanaście lat temu, kiedy zarejestrowanych było tam prawie 20 milionów użytkowników. Pamiętacie jeszcze tę kultową stronę?

Reklama

Koniec fenomenu

Koncern Ringier Axel Springer Polska - obecny właściciel Naszej Klasy - ogłosił, że 27 lipca portal zostanie wyłączony. Użytkownicy, którzy posiadają wykupione tam płatne usługi, mają dwa miesiące na ich wykorzystanie. Mogą też złożyć wniosek o zwrot pieniędzy. Nie da się także założyć już nowego konta. Dlaczego właściciele zdecydowali się na ten ruch?

Nasza Klasa w pierwszych latach swojej działalności była jednym z najpopularniejszych portali w Polsce. W najlepszym czasie mogła pochwalić się ponad 19 milionami użytkowników. Swoją ogromną popularność zaczęła jednak stopniowo tracić na rzecz wchodzącego na rynek Facebooka. Nawet po wprowadzanych zmianach nigdy już nie wróciła do swojej świetności – Facebook zaczął przejmować rynek i szybko go zdominował. Mimo to likwidacja Naszej Klasy dla wielu osób oznacza koniec pewnej epoki.

Jak to wszystko się zaczęło?

- Pomysł na serwis urodził się w głowie studenta Uniwersytetu Wrocławskiego, Macieja Popowicza. Ten zaszczepił pomysł paru kolegom, z czego największym zaangażowaniem wykazał się Paweł Olchawa i właśnie ta dwójka określana jest dziś mianem ojców Naszej Klasy – pisze portal komputerswiat.pl.

Polacy mieli dość ciekawą ideę, by Nasza Klasa umożliwiała tworzenie grup opartych o każdy możliwy rocznik każdej klasy, w szkołach ze wszystkich polskich miast, a następnie dodawanie tam pełnej listy uczniów i - oczywiście - zdjęcia. Pomysłodawcy zainwestowali w domenę i niewielki serwer warty 200 zł, co ze względu na dużą popularność zwróciło się im zaskakująco szybko.

Serwis ciągle ulegał zmianom, które z czasem przyciągały do niego duże grono odbiorców.

- Początkowo dosyć prymitywna platforma do wymiany zdjęć i wiadomości, doczekała się funkcji powiadomień, polecania i komentowania zdjęć, a nawet wirtualnych prezentów, “pinezkowania” zdjęć i integracji z Allegro. Pojawiła się też możliwość tworzenia kont fikcyjnych, co było sposobnością do robienia mniej lub bardziej słabych żartów, np. w podszywanie się pod Paris Hilton – czytamy w poświęconym Naszej Klasie artykule portalu komputerswiat.pl.

Zamknięcie Naszej Klasy to z pewnością koniec pewnego rozdziału. Ta pierwsza tak szeroko znana polska „społecznościówka”, mimo niknącej popularności, nadal znajduje się w pamięci wielu użytkowników internetu. Też z niej korzystaliście?

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE