Reklama

Zobacz jak wyglądały poszukiwania 75-letniej staruszki

Opublikowano:
Autor:

Zobacz jak wyglądały poszukiwania 75-letniej staruszki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sukcesem zakończyły się dwudniowe poszukiwania 75-letniej schorowanej mieszkanki Gostynina. Do działań zaangażowanych było blisko 100 osób.

Sukcesem zakończyły się dwudniowe poszukiwania 75-letniej schorowanej mieszkanki Gostynina. Do działań zaangażowanych było blisko 100 osób.

8 września (czwartek) około godz. 17 dyżurny gostynińskiej Policji został zaalarmowany o zaginięciu 75-letniej gostynianki. Kobieta w godzinach porannych oddaliła się z miejsca zamieszkania i do czasu zgłoszenia mundurowym rodzina prowadziła poszukiwania na własną rękę. Bardzo ważne było natychmiastowe podjęcie działań ponieważ kobieta choruje na Alzheimera. Dzień później od samego rana działania poszukiwawcze zostały wznowione. Oprócz gostynińskich policjantów w akcji uczestniczyli strażacy ochotnicy z OSP Gostynin, Sierakówek i Lucień pod dowództwem mł.bryg. Dariusza Ostrowskiego z Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej, a także policjanci z Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji w Płocku, policjant z psem tropiącym z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku oraz Grupa Poszukiwawcza OSP Jabłonna z dwoma psami tropiącymi. W działania zaangażowały się również osoby cywilne, które chciały pomóc mundurowym w odnalezieniu kobiety. Mieszkaniec Gostynina – Pan Andrzej Jędrzejewski bezinteresownie wykorzystał do działań swojego drona, a członkowie Stowarzyszenia Paralotniowego „Włocławskie Anioły” byli w gotowości, by poderwać swoje maszyny do przeszukania terenu. Około godziny 15 w lesie niedaleko Legardy 75-latka została odnaleziona przez policjantów SPPP w Płocku. Na miejsce wezwano zespół pogotowia ratunkowego oraz rodzinę, którym seniorka została przekazana. W poszukiwaniach wzięło udział blisko 100 osób, a gostynińscy policjanci działania prowadzili wielokierunkowo - sprawdzane były szpitale, stacje paliw, sklepy, postoje taxi, dworce PKP i PKS.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE