Reklama

Reklama

Zrozpaczona matka błaga o pomoc. - Były mąż uprowadził moje dziecko! Policja nic nie robi!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Portal Płock/ Archiwum prywatne pani Ludmiły

Zrozpaczona matka błaga o pomoc. - Były mąż uprowadził moje dziecko! Policja nic nie robi! - Zdjęcie główne

foto Portal Płock/ Archiwum prywatne pani Ludmiły

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Błagam o pomoc! Mój syn został porwany!" - taki dramatyczny apel skierowała do płocczan pani Ludmiła. Jak podaje kobieta, były mąż uprowadził jej dziecko. - Wojtek nie wrócił do domu po kontakcie z ojcem. Policja nic nie robi! - przekonuje.

Reklama

Rodzinny dramat rozpoczął się 5 czerwca. To wtedy właśnie syn pani Ludmiły, Wojtek, miał spotkać się z byłym mężem płocczanki.  

- Syn nie wrócił do domu po kontakcie z ojcem, który według wyroku i postanowienia sądu zakończył się w sobotę 5 czerwca o godzinie 15 – opowiada kobieta dodając, że sprawa została zgłoszona na policję. - W niedzielę na interwencję przyjechali bardzo młodzi, niedoświadczeni policjanci, bez żadnej wiedzy jak postępować w takiej sytuacji. Nie słuchali nawet moich wyjaśnień, które są w tej sprawie kluczowe – relacjonuje.

Jak przekonuje pani Ludmiła, ojciec dziecka jest osobą „przemocową” i oskarżoną o znęcanie. Z relacji matki wynika, że ma ograniczone prawa rodzicielskie i zasądzone kontakty raz w tygodniu - w weekend.

- Policja dostała wszystkie informacje. Mój były mąż ma ograniczone prawa do decydowania o istotnych sprawach dziecka, więc też o miejscu pobytu - przekonuje. - Policja powinna zacząć działać od razu - kontynuuje. - Sąd zadecydował, że dzieci zamieszkają przy mnie, przy ich matce. W opinii  zespołu sądowych specjalistów, dzieci opowiadały o sytuacjach przemocy ze strony ojca i stąd ta decyzja – dopowiada pani Ludmiła.

Od poniedziałku 7 czerwca chłopca nie ma w szkole. To, według płocczanki, też celowe działanie byłego męża.

- Wojtek jest dzieckiem, które uwielbia swoją szkołę, Panią, dzieci, swojego Pana ze świetlicy, zbiórki zuchowe czy zajęcia – opowiada zrozpaczona matka. - Gra główną rolę w musicalu szkolnym i zapewniam, że sam by z tego nigdy nie zrezygnował. Został zmanipulowany, przymuszony do pobytu z ojcem i jest przetrzymywany. Co gorsza nie wiadomo gdzie! - przekonuje.

W płockiej komendzie zostało już złożone zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 211 KK, tj. uprowadzenie lub zatrzymanie małoletniego. Policja odmówiła przyjęcia zgłoszenia o zaginięciu. Pani Ludmiła, widząc w jej opinii bezradność płockiej policji, rozpoczęła poszukiwania na własną rękę. Bezskutecznie. 

- Oficjanie nie wiadomo gdzie jest Wojtek. Dostałam jednak drogą "pantoflową" informację, że przebywa u swoich dziadków.  – wyjaśnia. - Rodzina ojca dziecka jest tak przez niego zastraszona, że opowiada niestworzone historie, gdyż boi się przeciwstawić. Czekamy na dalszy rozwój wypadków, jednak jeszcze dziś jadę do komendanta policji ze skargą – wskazuje.

Dlaczego policja nie reaguje? By wyjaśnić sytuację skontaktowaliśmy się z płocką komendą. Jak się okazuje, opisywana przez nas sytuacja jest w miejskiej jednostce doskonale znana. Płoccy policjanci przyjęli od kobiety zawiadomienie w tej sprawie, prowadzone też jest postępowania prowadzonego w kierunku art. 211 kk, a materiały zostały przesłane do prokuratury.

W płockiej komendzie przekonują jednak, że ojciec Wojtka nie został pozbawiony praw do opieki nad synem.

- Należy w tej sprawie wskazać na  najważniejszy fakt -  odpowiedzialność za przestępstwo z art. 211 k.k. jeden z rodziców dziecka może ponieść tylko wówczas, gdy jego władza rodzicielska została ograniczona lub gdy został jej pozbawiony – podaje Marta Lewandowska, oficer prasowy płockiej policji. - W przeciwnym razie oboje rodzice są osobami „powołanymi do opieki nad małoletnim poniżej lat 15” w rozumieniu tego przepisu. Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że ojciec dziecka nie ma ograniczonych praw rodzicielskich - dodaje.

W płockiej policji zapewniono też, że podjęto już odpowiednie działania.

- Po zgłoszeniu porwania rodzicielskiego, zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie wynikającymi z Zarządzenia nr 48 KGP z dnia 28 czerwca 2018 roku, policjant przyjmujący zgłoszenie od kobiety sporządził dokumentację, która dzisiaj zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego w Płocku – wyjaśnia Lewandowska.

Funkcjonariusze podkreślają, że to właśnie sąd rodzinny jest jedynym decydentem w tej sprawie. Rzeczniczka wskazuje, że policja wykonała czynności zgodnie z obowiązującymi przepisami, a dalsze kroki zależą od sądu. 

Policja skontaktowała się także z ojciem i Wojtkiem. Lewandowska podkreśla, że najważniejsze w tej sprwie jest dobro dziecka. 

- Dlatego w ramach prowadzonych czynności policjant nawiązał bezpośredni kontakt z dzieckiem i jego ojcem – wyjaśnia Lewandowska. - Chłopiec czuł się dobrze, był zadbany i nic nie wskazywało  na to, żeby jego zdrowiu lub życiu zagrażało niebezpieczeństwo i ta informacja została we wtorek przekazana matce chłopca - dopowiada.

Pani Ludmiła prosi o pomoc każdego kto spotkałby Wojtka. Kobieta ma pewność, że chłopiec jest w Płocku.

- Czeka na niego jego stęsknione rodzeństwo Miłosz i Zuzia - mówi zrozpaczona. - Ojciec Wojtka porusza się srebrnym suvem marki Volvo lub zielonym VW Polo. Wczoraj [w środę 9 czerwca - dop. red.] byli widziani na płockiej starówce na rowerach - wskazuje.

Kobieta zostawia zdjęcie i telefony kontaktowe oraz szczegóły dotyczące wymienionych wyżej pojazdów, we wpisie na Facebooku.

Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy