Reklama

ZUS pisze do dłużników

Opublikowano:
Autor:

ZUS pisze do dłużników - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Osoby, które płacą składki ZUS, ale są zadłużone, powinny niebawem otrzymać listy z informacjami o stanie swojego konta. List będzie również zawierał informację o sposobie zapisania wpłat po wdrożeniu zmian w opłacaniu i księgowaniu składek. W Gostyninie i powiecie gostynińskim tego typu listy trafią do 111 osób.

Osoby, które płacą składki ZUS, ale są zadłużone, powinny niebawem otrzymać listy z informacjami o stanie swojego konta. List będzie również zawierał informację o sposobie zapisania wpłat po wdrożeniu zmian w opłacaniu i księgowaniu składek. W Gostyninie i powiecie gostynińskim tego typu listy trafią do 111 osób.

ZUS przesyła informacje na temat sposobu rozliczania składek. Listy dotrzeć mają najpierw do osób, które płacą dobrowolne składki na ubezpieczenie chorobowe, a ich pierwsze w tym roku płatności pokryły zaległe zobowiązania. Listy trafią też do płatników opłacających składki na własne ubezpieczenie, których wpłaty zostały rozliczone na poczet zaległości. 
Gdy zakończy się wysyłka listów do osób, które zalegają z płatnościami, ZUS rozpocznie wysyłkę do kolejnej grupy odbiorców. Tym razem będą to prawdopodobnie klienci, na których koncie widnieje nadpłata. 
Celem korespondencji jest poinformowanie osób prowadzących działalność gospodarczą, jakie wpłaty odnotowano na ich indywidualnych numerach rachunków składkowych, jak były one podzielone, a także czy osoba nie zalega z płatnościami.  
To ważne, ponieważ płatnicy muszą mieć świadomość wpływu ostatnich zmian w przepisach na stan ich rozliczeń z ZUS – podkreśla Piotr Olewiński, rzecznik prasowy mazowieckiego oddziału ZUS-u.
Ostatnie listy wysyłane będą w maju. Wszystkie listy zawierać będą bieżące dane dotyczące ich adresatów, aktualne w dniu wysłania korespondencji. Jeżeli pismo wymagać będzie omówienia, można odwiedzić najbliższy oddział ZUS-u, gdzie na przedsiębiorców czekają doradcy płatników składek. To nowy rodzaj usług, których celem jest pomoc w kwestiach związanych z nowym sposobem rozliczania składek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE