Zwycięstwo i awans na pozycję lidera. Mazur lepszy od Stegny Wyszogród

Opublikowano:

Zwycięstwo i awans na pozycję lidera. Mazur lepszy od Stegny Wyszogród - Zdjęcie główne

WiadomościW ubiegłą sobotę w ramach 11 kolejki Płockiej Ligii Okręgowej Mazur Gostynin podejmował na własnym boisku Stegny Wyszogród. Spotkanie zakończyło się wygraną Mazura 2:0, a tym samym gostynińscy zespół awansował w tabeli na pozycję lidera.

Sobotnia ulewa, która przeszła przez Gostynin spowodowała, że boisko przy ulicy Sportowej było grząskie i bardzo śliskie. Mecz ułożył się jednak po stronie gospodarzy, ponieważ już w 8 minucie po dośrodkowaniu Michała Mateckiego piłkę głową do bramki skierował Łukasz Kiełbasa. Trudne warunki panujące na boisku spowodowały, że mimo dogodnych sytuacji nasz zespół nie zdołał zdobyć do przerwy kolejnych bramek. Po wyjściu z szatani, zmotywowani zawodnicy Mazura ruszyli do ataku. W 52 minucie bardzo łatwym strzałem z dystansu bramkarza z Wyszogrodu pokonał Bartłomiej Dębicki. Na boisku było widać dominację naszego najlepszego strzelca w tym sezonie, jednak Kustra nie zdołał powiększyć w tym meczu swojego dorobku bramkowego, a najlepszą sytuację miał w 87 minucie, lecz jego strzał zatrzymał słupek.

Za tydzień Mazur Gostynin rozegra mecz z Amatorem Maszewo, drugim zespołem w tabeli. Spotkanie zapowiada się bardzo emocjonująco, ponieważ zwycięzca tej potyczki zostanie samodzielnym liderem. Niezwykle ważny pojedynek odbędzie się już w najbliższą sobotę o godzinie 13:30 na stadionie MOSiR w Gostyninie.

Mazur Gostynin 2:0 Stegny Wyszogród

Bramki: 8' Łukasz Kiełbasa, 52' Bartłomiej Dębicki

Mazur: Bartosz Tomczak – Łukasz Kiełbasa, Patryk Matusiak, Piotr Dutkiewicz, Arkadiusz Wróblewski, Michał Matecki (85' Adam Dutkiewicz), Bartłomiej Dębicki, Mateusz Ziułkowski (78' Maciej Piórkowski), Rafał Wilamowski, Sebastian Surmak (75' Przemysław Kamiński), Jakub Kustra; trener: Jan Błaszczyk

Stegny: Hubert Sadecki – Michał Tomaszewski, Paweł Pacholski, Damian Pietrzak, Dawid Pietrzak – żółta kartka, Dariusz Winczyński (20' Hubert Domański), Arkadiusz Gąsiorowski, Michał Popiołek, Damian Jóźwiak, Daniel Popiołek (69' Michał Malicki), Michał Szymański