Zwycięstwo Mazura Gostynin w drugim sparingu

Opublikowano:

Zwycięstwo Mazura Gostynin w drugim sparingu - Zdjęcie główne

WiadomościW sobotę na boisku ze sztuczną nawierzchnią we Włocławku seniorzy Mazura Gostynin podejmowali Kujawiak Kowal. Była to druga gra kontrola gostynińskiego zespołu. Po emocjonującym spotkaniu to podopieczni Piotra Dutkiewicza schodzili z boiska z podniesioną głową, pokonując piłkarzy z Kowala 4:2.

Mazur Gostynin w pierwszej połowie kontrolował cały przebieg spotkania. Piłkarze zdołali wypracować sobie kilka dogodnych sytuacji, a dwie z nich zamienili na bramki. Gostyniński zespół schodził do szatni z dwubramkowym prowadzeniem, a obydwie bramki zdobył 16-letni Mateusz Ostrowski. Przypomnijmy, że to dopiero drugi mecz tego młodego zawodnika w zespole seniorów. W drugiej połowie rywale ruszyli do ataku. Piłkarze Kujawiaka Kowal szybko strzelili bramkę kontaktową, a sześć minut przed końcem spotkania doprowadzili do remisu. Na szczęście piłkarze Mazura zdołali w porę się obudzić. Na 3:2 po pięknym strzale z dystansu bramkę zdobył Michał Matecki, a na 4:2 wynik ustalił najlepszy strzelec gostynińskiego zespołu Jakub Kustra.

Kolejny sparing Mazura rozegra już w środę o godzinie 17:00 na bocznym boisku stadionu im. Kazimierza Górskiego w Płocku, gdzie podejmie zespół juniorów Wisły Płock U-19 (rocznik 1998-99).

Mazur Gostynin 4:2 Kujawiak Kowal
Bramki dla Mazura: 26' i 35' Mateusz Ostrowski, 86' Michał Matecki, 90' Jakub Kustra

Mazur rozpoczął mecz w składzie: Bartosz Tomczak – Arkadiusz Wróblewski, Piotr Dutkiewicz (grający trener), Paweł Winnicki, Łukasz Kiełbasa, Rafał Wilamowski, Mateusz Ostrowski, Bartłomiej Dębicki (II trener), Michał Matecki, Jakub Kustra, Piotr Wachaczyk; zagrali także: Przemysław Kamiński, Sebastian Surmak oraz zawodnik testowany.