Zwycięstwo po rzutach karnych. Mazur gra dalej w Pucharze Polski!

Opublikowano:

Zwycięstwo po rzutach karnych. Mazur gra dalej w Pucharze Polski! - Zdjęcie główne

Wiadomości Wczoraj seniorzy Mazura Gostynin rozegrali swój pierwszy mecz w Rundzie Wstępnej Pucharu Polski na szczeblu Płockiego OZPN w Cieszewie koło Drobina. Po 90 minutach meczu wynik na boisku nie był rozstrzygnięty, wobec czego piłkarze przystąpili to serii jedenastek. Po wyrównanym meczu i remisie 2:2, Mazur pokonał po rzutach karnych Wicher Ciszewo 8:7.

Pierwszą bramkę dla Mazura zdobył Piotr Wachaczyk po podaniu z lewej strony boiska od Patryka Gronalewskiego. Dziesięć minut później gospodarze wyrównali, po strzale z dystansu jednego z zawodników gospodarzy piłka odbiła się od gostynińskiego obrońcy Macieja Piórkowskiego i wpadła do bramki Bartosza Tomczaka. W 61 minucie to piłkarze z Ciszewa objęli prowadzenie, po strzale zza pola karnego przy słupku bramkę na 2:1 zdobył Piotr Sadowski. Mazur wyrównał w 77 minucie, po strzale z rzutu karnego. Faulowany był zdobywca pierwszej bramki Piotr Wachaczyk, po czym ten sam zawodnik postanowił wykonać jedenastkę, doprowadzając do remisu 2:2. W końcówce mecz niektórym z piłkarzy puściły nerwy, a sędzia główny Norbert Wysiński nie panował nad zaostrzoną atmosferą, jaka panowała na boisku. Wobec remisu, regulamin Pucharu Polski przewiduje od razu wykonywanie rzutów karnych. Piłkarze Mazura skutecznie wykonali wszystkie pięć pierwszych jedenastek, podobnie jak zespół Wichra. W kolejnych seriach piłkarze obu drużyn także się nie mylili, aż do ósmej kolejki, gdy strzał zawodnika gospodarzy Kamila Tokarskiego obronił nasz bramkarz Bartosz Tomczak. Decydującego karnego na 8:7 wykonał Mateusz Ziułkowski. Niestety dobrze tego meczu nie będzie wspominał jeden z juniorów Mazura Patryk Gronalewski, który w 70 minucie musiał opuścić boisko z poważną kontuzją kolana. Jego występ w najbliższych meczach jest wykluczony.

Mazur awansował tym samym do 1/8 finału Pucharu Polski, gdzie 7 września zmierzy się ze Startem Proboszczewice. Mazura przed tym meczem czekają dwa pojedynki ligowe w Płockiej Lidze Okręgowej, a najbliższy w sobotę, 27 sierpnia o godzinie 13 w Goleszynie z miejscowym Orłem.

Wicher Cieszewo 2:2 (7:8 w karnych) Mazur Gostynin

Bramki: 19' Piotr Nowocin, 61' Paweł Sadowski - 10' i 77' (rzut karny) Piotr Wachaczyk

Rzuty karne Mazur: na 1:1 Łukasz Kiełbasa, na 2:2 Piotr Dutkiewicz, na 3:3 Rafał Wilamowski, na 4:4 Piotr Wachaczyk, na 5:5 Maciej Piórkowski, na 6:6 Sebastian Surmak, na 7:7 Adrian Korpowski, na 8:7 Mateusz Ziułkowski.

Mazur: Bartosz Tomczak – Bartosz Dutkiewicz, Łukasz Kiełbasa, Maciej Piórkowski, Piotr Dutkiewicz, Michał Matecki (66' Sebastian Surmak- żółta kartka), Mateusz Ziułkowski, Patryk Gronalewski (70' Adrian Korpowski), Rafał Wilamowski, Przemysław Kamiński (57' Mateusz Chabasiński), Piotr Wachaczyk (żółta kartka);

grający trener: Piotr Dutkiewicz, asystent: Jan Błaszczyk, kierownik drużyny: Paweł Kowalski