Reklama

Reklama

Żywa lekcja historii w Gimnazjum nr 2

Opublikowano: śr, 1 lut 2017 11:00
Autor:

Żywa lekcja historii w Gimnazjum nr 2 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do Gimnazjum nr 2 im. Polskich Noblistów w Gostyninie zaproszeni zostali członkowie teatru historycznego „Chorągiew Komturstwa Gniewskiego ”. Mężczyźni z owej grupy przedstawili uczniom spektakl historyczny o charakterze edukacyjnym, nazywany żywą lekcję historii.

Reklama

Do Gimnazjum nr 2 im. Polskich Noblistów w Gostyninie zaproszeni zostali członkowie teatru historycznego ?Chorągiew Komturstwa Gniewskiego ?. Mężczyźni z owej grupy przedstawili uczniom spektakl historyczny o charakterze edukacyjnym, nazywany żywą lekcję historii.

Tematyka lekcji dotyczyła okresu cywilizacji starożytnych (Grecja i Rzym). Ciekawa opowieść o historii tych cywilizacji, którą członkowie grupy urozmaicali licznymi żartami była dodatkowo połączona z pokazem strojów, uzbrojenia i przedmiotów użytkowych przez filozofów greckich, senatora rzymskiego czy rzymskiego legionisty. Uczniowie mogli brać udział podczas występów, przymierzać stroje oraz śmiać się z opowiadanych żartów. Żywa lekcja historii niewątpliwie wzbogaciła wiedzę uczniów o dodatkowe wiadomości.

Członkowie teatru historycznego „Chorągiew Komturstwa Gniewskiego ” prowadzą swoje lekcje na terenie całego kraju. Podczas swoich opowiadań łączą oni zabawę z nauką. Podczas takich spotkań uczniowie mogą zapoznać się  dawnymi obyczajami, bronią oraz uzbrojeniem, ponieważ całe wyposażenie jest dokładną repliką sprzętów wykorzystywanych w danej epoce historycznej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.