Reklama

Żywa lekcja historii w gostynińskiej Trójce

Opublikowano:
Autor:

Żywa lekcja historii w gostynińskiej Trójce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości „Ku Niepodległej” to historyczny pokaz, który w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Gostyninie zaprezentowała Grupa Artystyczna „ Rekonstruktor”.

„Ku Niepodległej” to historyczny pokaz, który w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Gostyninie zaprezentowała Grupa Artystyczna „ Rekonstruktor”.

Spektakl, który został zaprezentowany uczniom najstarszych klas Trójki, miał charakter interaktywny. Aktorzy ubrani byli w kostiumy nawiązujące do różnych epok naszej historii. Barwnie, żywo i z umorem prezentowali tragiczne, ale i chwalebne dzieje naszego narodu.
Uczniowie wzięli udział w inscenizacji historii walki Polaków o odzyskanie niepodległości, ze szczególnym podkreśleniem marszałka Józefa Piłsudskiego. Nie mogło zabraknąć również opowieści o powstaniach kościuszkowskim, listopadowym i styczniowym oraz o pierwszej wojnie światowej.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem przyglądali się strojom i rekwizytom charakterystycznym dla poszczególnych epok. Możliwość ich założenia była dla młodzieży dodatkową zachętą do współudziału w przedstawieniu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE