Reklama

Zza miedzy: groził taksówkarzowi nożem

Opublikowano:
Autor:

Zza miedzy: groził taksówkarzowi nożem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Taksówkarz przywiózł im zakupy, a gdy okazało się, że brakło im pieniędzy, jeden z mężczyzn wyjął nóż grożąc kierowcy. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali rozbojarza. Teraz mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w areszcie, a za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Taksówkarz przywiózł im zakupy, a gdy okazało się, że brakło im pieniędzy, jeden z mężczyzn wyjął nóż grożąc kierowcy. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali rozbojarza. Teraz mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w areszcie, a za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w weekendową noc na jednej z płockich ulic. Kierowca taksówki realizował zamówienie polegające na dowozie zakupów do jednego z mieszkań. Gdy przyjechał pod wskazany adres, z bloku wyszła grupa osób. Chcieli odebrać zamówienie, jednak okazało się, że nie mają wystarczającej kwoty pieniędzy, aby zapłacić za całość zakupów. Dlatego zabrali tylko część zamówienia i wrócili do mieszkania po gotówkę. W tym czasie przy taksówkarzu pozostał jeden z mężczyzn. W pewnym momencie wyjął on nóż i grożąc kierowcy zażądał wydania pozostałych zakupów. Przerażony taksówkarz oddał zakupy, po czym szybko odjechał.

O całym zdarzeniu taksówkarz powiadomił policję. Funkcjonariusze od razu rozpoczęli ustalenia, kim był napastnik. W wyniku szybkiego i sprawnego działania płoccy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju. Okazał się nim być 50-letni mieszkaniec Płocka.
Mężczyzna został już przesłuchany na okoliczność zdarzenia. Usłyszał zarzut rozboju z użyciem noża.

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanego 50-latka tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku stosując wobec sprawcy rozboju tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Za rozbój z użyciem noża w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE