Reklama

Klimatycznie w MCK

Opublikowano: pt, 29 wrz 2017 13:31
Autor:

Klimatycznie w MCK - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Na wyjątkowe doznania artystyczne mogła liczyć publiczność, która w czwartkowy wieczór przybyła do sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury. Na scenie zaprezentował się bowiem Waldemar Rychły z Kwartetu Jorgi wraz z zespołem w składzie: Joanna Zielecka – flet, Olga Kunicka – skrzypce.

Na wyjątkowe doznania artystyczne mogła liczyć publiczność, która w czwartkowy wieczór przybyła do sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury. Na scenie zaprezentował się bowiem Waldemar Rychły z Kwartetu Jorgi wraz z zespołem w składzie: Joanna Zielecka ? flet, Olga Kunicka ? skrzypce.

Muzycy zaprezentowali gostynińskiej publiczności niesamowite brzmienia, do których wyświetlany był dodatkowo niemy film z 1926 roku „Cyganka Aza”.

Waldemar Rychły jest jednym z założycieli Kwartetu Jorki, którego muzyka sięga głęboko do słowiańskich korzeni, łącząc się z wirtuozerią wykonania i szeroko rozbudowaną improwizacją. Słychać w niej też wpływy muzyki tradycyjnej różnych zakątków świata – Karpat, Irlandii, Afryki. Styl zespołu określa z jednej strony fascynacja muzyką celtycką, z drugiej – czerpanie z tradycji słowiańskiej. Bazują na elementach ludowej tradycji muzycznej wielu narodów, na przykład bałkańskich Cyganów, korzystając z doświadczeń muzyki poważnej i jazzu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE