Reklama

Nie byle jakie warsztaty, bo... mistrzowskie!

Opublikowano:
Autor:

Nie byle jakie warsztaty, bo... mistrzowskie! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Za nami koncert wieńczący II Mistrzowskie Warsztaty Wokalne Muzyki Polskiej "Wokół Chopina", które trwały od 4 do 7 lipca. Warsztaty, które odbyły się w Europejskim Centrum Artystycznym w Sannikach, zorganizowane zostały w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski.

Za nami koncert wieńczący II Mistrzowskie Warsztaty Wokalne Muzyki Polskiej "Wokół Chopina", które trwały od 4 do 7 lipca. Warsztaty, które odbyły się w Europejskim Centrum Artystycznym w Sannikach, zorganizowane zostały w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski. 

Wydarzenie współfinansowane było ze środków samorządu województwa mazowieckiego. Warsztaty przygotowane zostały we współpracy ze szkołą muzyczną I stopnia w Gąbinie. Prowadzącymi byli: prof. Anna Jeremus-Lewandowska - śpiew, prof. Monika Kolasa-Hladikova - śpiew, prof. Jarosław Domagała – akompaniament fortepianowy oraz Włodzimierz Sieczkowski – fortepian.

W tegorocznej edycji warsztatowej uczestniczyło siedemnaścioro  ochotników z całej Polski, m.in. z Gąbina, Płocka, Kutna,  Przemyśla, Łodzi, Częstochowy, Poznania, Warszawy. Byli to uczniowie i absolwenci szkół muzycznych oraz  osoby, dla których śpiew jest pasją. Przez cztery dni w sannickim pałacu uczestnicy ćwiczyli warsztat wokalny, a na finałowym koncercie mogliśmy usłyszeć utwory, np. Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Mieczysława Karłowicza oraz standardy polskiej muzyki rozrywkowej.

Występy niewątpliwie zachwyciły publiczność, ponieważ bisom i oklaskom nie było końca. Dla tych, którzy prezentowali swój talent była to znakomita okazja, aby przekonać się, ile należy włożyć pracy aby urzec widownię. Z pewnością każdy występ był niezwykłym doświadczeniem. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE