3 powody, dla których warto mieć polisę na życie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

3 powody, dla których warto mieć polisę na życie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Wielu z nas myśli o zakupie dobrej polisy na życie. Powody, dla których się na nią decydujemy, może być wiele. Jakie są najczęstsze z nich oraz na co zwrócić uwagę podczas wyboru ubezpieczenia? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Polisa na życie – 3 powody, dla których warto ją mieć

Polisa na życie ma przede wszystkim zapewnić pomoc osobom bliskim ubezpieczonego, gdy ten umrze. Dzięki otrzymanym funduszom z odszkodowania, mogą oni pokryć zobowiązania finansowe ubezpieczonego po śmierci, sfinansować pochówek lub przeznaczyć pieniądze na bieżące wydatki zanim bliscy odnajdą się w nowej rzeczywistości i np. znajdą pracę, gdy osoba zmarła była jedyną, która utrzymywała gospodarstwo domowe. Towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają w ofercie różnego rodzaju produkty, zarówno polisy indywidualne, jak i grupowe. Znajdziesz także polisy o różnym zakresie ochrony. Dzięki takiej różnorodności, każda osoba chcąca się ubezpieczyć, znajdzie produkt dopasowany do swoich oczekiwań oraz funduszy. Jakie są trzy najczęstsze powody, dla których decydujemy się na zakup polisy na życie?

1. Zabezpieczenie bliskich finansowo po śmierci ubezpieczonego

Każdy z nas chce, by jego bliscy byli bezpieczni i w razie nieprzewidzianych sytuacji, nie zostali bez pomocy. Jest to zwłaszcza istotne, gdy na jednej osobie spoczywa utrzymanie gospodarstwa domowego. Niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć każdej sytuacji, różnego rodzaju wypadki i choroby mogą spotkać każdego z nas, dlatego bardzo ważne jest, by zabezpieczyć się przed ewentualnym pozbawieniem rodziny środków do życia i wykupienie dobrej polisy ubezpieczeniowej. Otrzymane pieniądze pozwolą im spłacić bieżące zobowiązania, pokryć koszty pogrzebu, przetrwać najtrudniejszy czas w nowej rzeczywistości oraz stanąć na nogi.

2. Pomoc w przypadku ciężkiej choroby

Dodatkową korzyścią, jaką może nieść ze sobą posiadanie dobrej polisy na życie jest pomoc w przypadku ciężkiej choroby. Brak możliwości pracy, leczenie szpitalne, długa rehabilitacja, to wszystko wiąże się z dużymi kosztami, które może pokryć polisa na życie. Dzięki temu możesz skorzystać z prywatnej opieki medycznej, nowoczesnych metod leczenia czy drogich leków. Jeśli zdecydujesz się na pakiet z assistance, ubezpieczyciel będzie mógł zapewnić także takie dodatkowe usługi, jak np. transport medyczny, wsparcie psychologiczne, dowiezienie leków do miejsca zamieszkania, a nawet pomóc w opiece nad dziećmi podczas leczenia w szpitalu.

3. Zabezpieczenie zobowiązań finansowych (kredytu hipotecznego

Bardzo ważnym atutem polisy na życie jest zabezpieczenie finansowe kredytu hipotecznego. Posiadanie polisy na życie może zostać uwzględnione przez bank w chwili ubiegania się o kredyt. Co ważne, polisa może także gwarantować odszkodowanie, które pomoże w opłacaniu kredytu oraz zachowaniu stabilności finansowej.

Polisa na życie – ile kosztuje i co ma wpływ na jej cenę?

Nie ma jednej stałej stawki, jaką musisz zapłacić, jeśli chcesz wykupić polisę na życie. Na jej wysokość będzie miał wpływ wiele czynników. Przede wszystkim będą to:

  • Wiek osoby objętej ubezpieczonej;
  • Stan zdrowia;
  • Zakres ochrony;
  • Kwota ubezpieczenia, czyli maksymalne środki, jakie otrzyma uposażony w razie śmierci ubezpieczonego.
Nie musisz przepłacać, by znaleźć dobre ubezpieczenie. Możesz wybrać opcję, gdzie będziesz płacić jedynie 50 zł składki co miesiąc, ale także 300 zł, jeśli zależy Ci na szerokim zakresie ochrony. Skorzystaj z porównywarki cen ubezpieczeń, by znaleźć korzystne dla siebie rozwiązanie (https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/0.html).

Na co zwracać uwagę przy zakupie polisy na życie?

Zanim zdecydujesz się podpisać umowę z ubezpieczycielem, musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim będą to wyłączenia odpowiedzialności, czyli sytuacje, w których wypłata odszkodowania nie będzie możliwa. Najczęściej będą to zdarzenia, które mają miejsce po spożyciu alkoholu i innych środków odurzających lub gdy będą skutkiem celowego działania. Warto sprawdzić także okres karencji, czyli okres po jakim czasie od zawarcia umowy będzie obowiązywać ochrona, a także limit świadczeń, a więc możliwa częstotliwość otrzymywania świadczeń. Czasami niefortunnie zdarza się tak, że podczas jednego roku czekają Cię np. dwie operacje chirurgiczne. Od zapisów w umowie będzie zależeć czy za obie uzyskasz odszkodowanie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy