Reklama

Reklama

Czy rolnik może wziąć pożyczkę? – Najkorzystniejsze oferty na rynku

Opublikowano:
Autor:

Czy rolnik może wziąć pożyczkę? – Najkorzystniejsze oferty na rynku - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle   Szeroko pojęte kredyty oraz pożyczki są w obecnych czasach najpopularniejszymi usługami finansowymi, czemu trudno się dziwić. Nieustannie rosnące koszty życia uniemożliwiają nam realizację planów, w tym remontu domu czy rozwoju firmy. A jak to wygląda w przypadku osób prowadzących gospodarstwo rolne? Czy mogą na standardowych warunkach otrzymać kredyt gotówkowy i pożyczkę? Czym są kredyty preferencyjne? Nie czekaj i sprawdź już teraz!   Szerokie możliwości gospodarstwa rolnego. Czym jest kredyt preferencyjny? Szybki dostęp do gotówki.   Kredyt hipoteczny, gotówkowy, a może preferencyjny lub pożyczka gotówkowa? – Ilość dostępnych opcji potrafi przytłoczyć. Bywa to kłopotliwe, zwłaszcza kiedy pilnie potrzebujemy dodatkowej gotówki. Dlatego też warto odpowiednio wcześniej poznać charakterystykę wszystkich tych usług, aby zawsze wybrać najkorzystniejszą. Zacznijmy jednak od początku... Czy rolnik może wziąć pożyczkę?

Reklama

Szerokie możliwości gospodarstwa rolnego

  Co ważne, osoba czerpiąca dochody głównie z tytułu prowadzenia gospodarstwa rolnego jak najbardziej może skorzystać z usług kredytowych i pożyczkowych oferowanych przez banki i inne instytucje finansowe. Często są to specjalne kredyty dla rolników, charakteryzujące się korzystniejszymi warunkami. Przyznawanie kredytu lub pożyczki odbywa się w standardowy sposób: konsument musi spełnić stawiane mu wymagania – banki dodatkowo weryfikują go między innymi w Biurze Informacji Kredytowej (BIK).  

Czym jest kredyt preferencyjny?

  Jak zostało wspomniane, istnieją kredyty rolnicze dla przedsiębiorców rolnych. Pamiętajmy jednak, że uzyskaną w ten sposób gotówkę musimy przeznaczyć w konkretnym, ustalonym z bankiem celu. Może to być np. zakup użytków rolnych czy wykonanie prac modernizacyjnych, rozwojowych. Co istotne, dzielą się one na kilka różnych usług, jak np. kredyt inwestycyjny, kredyt obrotowy, kredyt konsolidacyjny czy wsparcie młodych rolników. Są one dofinansowywane ze środków Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.  

Szybki dostęp do gotówki

  Jednak kredyty inwestycyjne oraz wszelkie inne rodzaje usług bankowych nie są jedynymi dostępnymi rozwiązaniami. Niejednokrotnie kluczowe jest otrzymanie dodatkowej gotówki w bardzo krótkim czasie, ograniczając tym procedury do niezbędnego minimum. W takich przypadkach doskonale sprawdzą się pożyczki gotówkowe, z których rolnik również może skorzystać. Ważne, żeby zawsze kierować się ku renomowanym firmom gwarantującym najlepsze warunki. Idealnym tego przykładem jest marka supergrosz.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE