Reklama

Gostynin - gdzie szukać dobrych ofert pracy?

Opublikowano:
Autor:

Gostynin - gdzie szukać dobrych ofert pracy? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Gostynin to niewielkie miasto w województwie mazowieckim, liczące około 20 000 mieszkańców. W miarę dobra infrastruktura (transport kolejowy oraz drogowy) umożliwiają mieszkańcom podjęcie zatrudnienia w pobliskich miejscowościach tj. Płock, Bulkowo, Łęczyca oraz Kutno. Gdzie szukać dobrych ofert pracy w Gostyninie, w jaki sposób aplikować na oferowane stanowiska pracy oraz jakich błędów unikać szukając zatrudnienia? Sprawdźmy.

Powiatowy Urząd Pracy w Gostyninie – oferty pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Gostyninie (znajdujący się przy ulicy Płockiej) służy wsparciem dla bezrobotnych oraz innych osób poszukujących pracy. Oferty zamieszczane przez PUP dotyczą zawodów tj.:

  • pracownik biurowy
  • mechanik
  • blacharz
  • kucharz
  • pomoc kuchenna
  • kelner
  • spedytor
  • sprzedawca
  • magazynier
  • stolarz.

Ze znalezieniem pracy w Gostyninie nie powinny mieć osoby z branży gastronomicznej, handlowej, logistycznej oraz budowlanej. Na brak pracy nie narzekają także mechanicy oraz blacharze. Wizyta w urzędzie pracy daje nie tylko możliwość znalezienia nowego miejsca pracy. Osoby zarejestrowane w PUP mają możliwość odbycia szkolenia, czy tez stażu. Do urzędu powinny udać się przede wszystkim osoby, które nigdy wcześniej nie były zatrudnione (świeżo po szkole) oraz osoby, które z różnych powodów przez lata były bezrobotne. Staż, praktyka, prace interwencyjne oraz roboty publiczne umożliwią im w późniejszym czasie znalezienie zatrudnienia – również w swoim wyuczonym zawodzie. W urzędzie pracy udzielane są także informacje na temat organizowanych w rejonie targów pracy, na których można się dowiedzieć, w jaki sposób oraz gdzie szukać pracy w Gostyninie.

Oferty pracy w Internecie – portale z ogłoszeniami, strony internetowe firm

Oferty pracy w Internecie to kolejne źródło ważnych informacji dotyczących wolnych wakatów w rejonie. Na portalu internetowym https://www.aplikuj.pl/praca/plock można szukać pracy nie tylko w Gostyninie, ale także w miastach tj. Płock, Bulkowo, Łęczyca oraz Kutno. W poszukiwaniu zatrudnienia warto również zajrzeć na strony internetowe firm mających siedzibę w okolicy. Często zamieszczają one na swoich stronach informacje odnośnie wakatów. Jak aplikować na interesujące stanowisko pracy? Dziś aplikowanie oraz rekrutacja przebiegają najczęściej drogą internetową oraz telefoniczną – zwłaszcza do dużych firm. Dzięki temu w krótkim czasie można wysłać list motywacyjny oraz życiorys do wielu potencjalnych pracodawców – bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Niestety wiele osób popada przez to w rutynę i aplikuje na stanowiska, nie spełniając stawianych przez pracodawcę wymogów. Liczne odmowy – jedna za drugą, mogą zniechęcić do dalszych poszukiwań. Dlatego też, aplikując np. na portalu Aplikuj.pl, należy sprawdzić, czy posiada się wymagane umiejętności, wykształcenie oraz doświadczenie. Warto także zwrócić większą uwagę na treść listu motywacyjnego oraz informacje zamieszczone w życiorysie. Czasami wprowadzenie niewielkich zmian w liście motywacyjnym oraz w CV może przekonać osobę rekrutującą, że jest się odpowiednim pracownikiem na oferowane stanowisko.

Oferty pracy w Gostyninie w lokalnych gazetach oraz na regionalnych portalach internetowych

Oferty pracy w Gostyninie są także dostępne w lokalnych gazetach oraz na regionalnych portalach internetowych, których w rejonie jest kilka. W samym Gostyninie wydawane są: Biuletyn Informacyjny Powiatu Gostynińskiego, Głos Gostynina, Nasz Gostynin. W poszukiwaniu zatrudnienia istotne są nie tylko oferty pracy, ale także informacje z regionu tj. nowe inwestycje, które powiązane są z powstawaniem kolejnych wakatów. O wydarzeniach w okolicy można dowiedzieć się z czasopism tj. Tygodnik Płocki, Gazeta Wyborcza Płock, Portal Płock oraz Gazeta Lokalna Kutna i Okolic.

W poszukiwaniach zatrudnienia ważne jest nie tylko gdzie szukać dobrych ofert pracy w Gostyninie, ale także jak. Bezrobotni oraz osoby zainteresowane zmianą pracy powinny być otwarte na wszelkie informacje z zewnątrz – także ze zwykłych reklam wsuwanych pod wycieraczkę oraz z banerów na mieście. Nie powinny one popadać w rutynę. W niektórych przypadkach warto rozważyć odbycie szkolenia, stażu, praktyk lub podniesienie kwalifikacji poprzez podjęcie dalszego kształcenia – wyuczenie nowego zawodu, zrobienie matury lub pójście na studia.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy