Reklama

Internet dla firm - czym się kierować przy jego wyborze?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Internet dla firm - czym się kierować przy jego wyborze? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Stały dostęp do internetu w firmie jest niezbędny, aby móc skutecznie konkurować z innymi przedsiębiorstwami i efektywnie rozwijać działalność. Nic więc dziwnego, że obecnie przywiązuje się wagę do jego wysokiej sprawności oraz konkretnych parametrów, które pozwalają efektywnie rozwinąć działalność. Na co szczególnie warto więc zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy internetu dla firmy? Podpowiadamy.

Internet symetryczny

Firmy wymagające najwyżej jakości dostępu do internetu powinny zainteresować się ofertą dotyczącą internetu symetrycznego. Jest to wysokiej jakości rozwiązanie przewyższające jakościowo powszechnie użytkowane łącze asymetryczne. Zaletą jest przede wszystkim identyczna prędkość wysyłania oraz pobierania, a także wysoka stabilność połączeń internetowych i znikoma awaryjność.

 

Internet symetryczny to obecnie doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które chcą uruchamiać usługi sieciowe bezpośrednio u siebie, zamiast korzystać z ofert firm trzecich. Dotyczy to na przykład uruchomienia własnej serwerowni, prowadzenia obsługi klientów oraz udostępniania zasobów do pracy zdalnej. Aby zagwarantować maksymalną przepustowość w obu kierunkach niezbędne okazuje się łącze symetryczne. Jest to obecnie najlepsze rozwiązanie dla przedsiębiorstw działających praktycznie w każdej branży, nie tylko internetowej.

 

Niezawodny internet

Kluczową kwestią dla każdej firmy jest internet, który jest po prostu niezawodny i to niezależnie od pory dnia lub intensywności jego użytkowania. Wielu dostawców rozwiązań internetowych zapewnia wysoką sprawność łącz gwarantując to zapisami w umowie. Są one wyrażone za pomocą parametru o nazwie SLA, czyli Service Level Agreement. Jest to gwarancja stałego i bezawaryjnego działania sieci przez cały okres umowy. Nie powinno dziwić, że na obecnym poziomie rozwoju technologicznego ten parametr sięga dość często blisko stu procent. Na uwagę zasługuje na przykład oferta firmy S-net, która proponuje SLA na poziomie 99,9 proc. Więcej informacji na temat tej konkretnej oferty można znaleźć pod adresem strony internetowej https://www.s-net.pl/dostep-do-internetu.

 

Dobre wsparcie techniczne

Warto wybrać internet od dostawcy, który może zagwarantować wysoką jakość obsługi. Wsparcie techniczne jest niezbędne nie tylko na etapie instalacji, ale również w trakcie konfigurowania zaawansowanych usług sieciowych. Przydatne jest także kompleksowe i szybkie wsparcie w razie problemów. Infolinia oraz dostęp do usług doświadczonego inżyniera technicznego z pewnością świadczą o wysokiej trosce o klienta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE