reklama

Jakie są perspektywy pracy w Bydgoszczy i okolicach?

Opublikowano:
Autor:

Jakie są perspektywy pracy w Bydgoszczy i okolicach? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

LifestylePlanujesz w najbliższych miesiącach zmienić pracę czy rozpocząć karierę w jednej z firm w Bydgoszczy lub okolicach? Sprawdź, jaki są przed Tobą perspektywy!

Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego, którym zależy na przekwalifikowaniu się, zwiększeniu kompetencji zawodowych lub zmianie pracodawcy w 2023 roku powinni dokładnie zorientować się w sytuacji, jaka aktualnie panuje na lokalnym rynku pracy. Z całą pewnością pracownicy z szeroko rozumianego sektora IT (w tym programiści, specjaliści big data, testerzy oprogramowania) czy branży magazynowej (kurierzy, magazynierzy, pakowacze, specjaliści obsługi klienta) nie będą mieli na co narzekać.

Jaka jest stopa bezrobocia w Bydgoszczy?

Województwo kujawsko-pomorskie charakteryzuje się dwoma rynkami pracy, skupionymi wokół jego stolic: Bydgoszczy (siedziby wojewody) i Torunia (siedziby władz samorządowych – marszałka, zarządu i sejmiku województwa). Bydgoszcz jako największe miasto tego obszaru stanowi najbardziej konkurencyjny rynek pracy w regionie. Stopa bezrobocia na dzień 31.01.2023 r. wynosiła 2,3%, co stanowi znacznie poniżej średniej krajowej.

Praca po studiach w Bydgoszczy? Znajdź ofertę dla siebie

Branża IT w Bydgoszczy ma się świetnie!

Zachętą do innowacji jest Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny, zajmujący aż 286 hektarów powierzchni. Wielkopowierzchniowe centra logistyczne i dystrybucyjne stają się miejscami pracy osób związanych zawodowo z szeroko pojętą branżą e-commerce. Zatrudnienie znajdują tu programiści, pakowacze, magazynierzy, kurierzy czy sprzedawcy. Jednym z większych pracodawców w regionie jest francuska korporacja Atos, działająca w branży IT. W jej szeregach znajduje się około 4000 osób. Wszystko wskazuje na to, że najbliższe lata na bydgoskim rynku pracy będą przebiegać pod znakiem rozwoju nowoczesnych usług biznesowych. Osoby młode, dopiero rozpoczynające swoją karierę zawodową, chętnie widzą siebie w branży nowych technologii. Wiele miejsc pracy, zwłaszcza tych związanych z programowaniem, wiąże się z pracą zdalną. Możliwość elastycznego zatrudnienia pozwala lepiej godzić obowiązki zawodowe z życiem rodzinnym czy zagranicznymi wyjazdami.

Branża logistyczno-magazynowa – nie tylko proste prace

W połowie roku 2023 w Białych Błotach otworzy się centrum logistyczne sklepu internetowego Zalando. Plany zatrudnienia obejmują około 3500 osób, dlatego też nowa inwestycja stanie się miejscem pracy dla kilku tysięcy pracowników z regionu. Wśród liczących się graczy na lokalnym rynku pracy działających w branży logistyczno-magazynowej warto wymienić koncern LPP (znany z produkcji odzieży pod markami takimi jak Reserved czy House). Jego centrum logistyczne od kilku już lat funkcjonuje w Brześciu Kujawskim. Oprócz prostszych prac związanych z magazynowaniem, kompletowaniem zamówieniem czy pakowaniem produktów, obecnie w sektorze liczą się również umiejętności pracy z automatyką magazynową (niekiedy bardzo zaawansowaną) czy umiejętność zarządzania personelem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE