reklama

Jakie umiejętności są teraz najbardziej pożądane na rynku pracy i jak je rozwijać?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jakie umiejętności są teraz najbardziej pożądane na rynku pracy i jak je rozwijać? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

LifestyleRynek zatrudnienia w Polsce ulega ciągłym przeobrażeniom. Powstają nowe zawody, a niektóre stare stają się mniej popularne. Dynamika zmian powoduje konieczność dostosowania się do nowych warunków. Z tego względu potencjalni pracownicy muszą wykazywać się nowymi, często bardzo innowacyjnymi umiejętnościami, które zwiększają ich szansę na zatrudnienie. Jakie kompetencje są teraz najbardziej pożądane na rynku pracy? Jak rozwijać poszczególne umiejętności? Rozprawiamy się z tym tematem poniżej.

Co warto umieć, szukając pracy w mieście średniej wielkości?

Aby mieć pełne rozeznanie co do umiejętności cenionych na rynku pracy, warto zajrzeć bezpośrednio na strony rekrutacyjne lub portale gromadzące ogłoszenia o zatrudnieniu. Na przykładzie Płocka sprawdzamy, które zawody potrzebują większej liczby pracowników. Informacje, które dotyczą analizowanego rynku, można zobaczyć m.in. pod poniższym linkiem: https://www.aplikuj.pl/praca/plock. Z dostępnych obecnie ogłoszeń o pracę wynika, że największe zapotrzebowanie na pracownika dotyczy przede wszystkim sfery usług. Mowa przede wszystkim o specjalistach zajmujących się szeroko pojętą budowlanką oraz remontami. Bez wątpienia to właśnie fizyczne zawody potrzebują większego grona pracowników zarówno w dużych, jak i małych miastach. Można zatem stwierdzić, iż na rynku pracy liczą się przede wszystkim umiejętności praktyczne, które wiążą się z poprawnym wykonywaniem złożonych czynności. Duże zapotrzebowanie można odnotować także w branży doradców klienta. Tutaj z kolei wymagane będą rozbudowane umiejętności interpersonalne, a także znajomość języków obcych.

Zawody przyszłości, czyli jaka praca rokuje najlepiej?

Trendy związane z pojawianiem się nowych technologii wymuszają na pracownikach dostosowanie się do nowych warunków. Rewolucyjnym tematem jest obecnie sztuczna inteligencja, która może być wykorzystywana w wielu aspektach naszego życia, także zawodowego. Obecnie na rynku pracy nie jest to temat dominujący, ale można stwierdzić, iż znajomość obsługi programów opartych na algorytmach AI jest kolejną istotną umiejętnością - poszukiwaną przez pracodawców. Dynamika rynku pracy jest na tyle duża, że trendy mogą zmieniać się bardzo intensywnie. Z tego powodu warto być na bieżąco z obecnymi tematami i zagadnieniami. Aby poznać lokalny rynek pracy, np. w Gostyninie, polecamy zapoznać się z artykułem dostępnym pod poniższym odnośnikiem: https://terazgostynin.pl/lifestyle/gostynin-gdzie-szukac-dobrych-ofert-pracy/Au81aXDi3PXt4aIXZis3.

Jak udoskonalać umiejętności potrzebne we współczesnych zawodach?

Wymagania pracodawców mogą zmieniać się na przestrzeni czasu, dlatego pracownik, chcąc być coraz lepszy, musi myśleć o udoskonalaniu swoich umiejętności. Dobrym pomysłem są wszelkiego rodzaju kursy online oraz szkolenia przeprowadzane całkowicie zdalnie. To duża oszczędność czasu i możliwość pozyskiwania nowej wiedzy bez zbędnego wysiłku. Istotne mogą okazać się także kursy doszkalające, w tym te o charakterze praktycznym. Ze względu na konieczność namacalnego poznania różnych aspektów, tego typu warsztaty odbywają się przede wszystkim stacjonarnie. Dostępność nowoczesnych technologii pozwala również na darmową naukę języka angielskiego oraz poznawania nowych technologii przez internet.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy