Czym jest kredyt frankowy?
Kredytem frankowym nazywa się finansowanie przez bank innej osoby lub firmy. Podstawowa zasada jest podobna, jednak usługa ta różni się od klasycznej indeksacją lub denominacja polskich złotych do franka szwajcarskiego. Ogólnie kredytobiorca spłaca zadłużenie we frankach, jednak na wysokość jego oprocentowania ma wpływ LIBOR czyli referencyjna wysokość oprocentowania depozytów i kredytów na rynku międzybankowym w Londynie w odniesieniu do franka szwajcarskiego. Finansowanie takie było opłacalne w szczególności na początku popularności takich kredytów, gdyż waluta była stabilna, niskooprocentowana i korzystna. Niestety wiele osób nie wzięło pod uwagę ryzyka, jakim było podniesienie wartości waluty, co zaowocowało dużym skokiem wysokości rat i często zadłużeniem większym niż przypuszczano.
Czy można unieważnić kredyt we frankach po 10 latach?
Na przestrzeni ostatniego czasu sądy wykazały, iż istnieje możliwość unieważnienia kredytu we frankach nawet po 10 latatch. Roszczenia, jakie może mieć klient, wymagają konsultacji prawniczej i dokładnej analizy każdej sytuacji z osobna. Kredyty frankowe są możliwe do zmiany, wstrzymania lub zwrotu nadpłaconych rat, jednak sprawy takie są trudne i potrzebują doświadczenia radcy i jego dużej znajomości prawa. Dodatkowo na czas rozstrzygania takiego sporu właściwe jest wstrzymanie spłaty zadłużenia, co może być korzystne dla osób posiadających wysokie raty. By otrzymać więcej informacji, warto skonsultować się z Kancelarią Radcy Prawnego Michała Śląski, który to zajmuje się danym zagadnieniem.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.