Reklama

Reklama

Kredyt frankowy po 10 latach - czy mam jakieś szanse

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kredyt frankowy po 10 latach - czy mam jakieś szanse - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Kredyty frankowe zyskały popularność u wielu osób chcących otrzymać dodatkowe finansowanie. Dzięki nim powstało wiele inwestycji oraz firm, a także domów lub mieszkań, które uzupełniły braki na rynku. Jednak po wzroście wyceny waluty zobowiązanie to przestało być opłacalne, gdyż klienci otrzymali zwiększone raty, co zaowocowało często ich niewypłacalnością. Ze względu na ogromne zainteresowanie tematem prawnicy zaczęli szukać sposobów na unieważnienie takiego kredytu lub zmianę jego warunków.

Reklama

Czym jest kredyt frankowy?

Kredytem frankowym nazywa się finansowanie przez bank innej osoby lub firmy. Podstawowa zasada jest podobna, jednak usługa ta różni się od klasycznej indeksacją lub denominacja polskich złotych do franka szwajcarskiego. Ogólnie kredytobiorca spłaca zadłużenie we frankach, jednak na wysokość jego oprocentowania ma wpływ LIBOR czyli referencyjna wysokość oprocentowania depozytów i kredytów na rynku międzybankowym w Londynie w odniesieniu do franka szwajcarskiego. Finansowanie takie było opłacalne w szczególności na początku popularności takich kredytów, gdyż waluta była stabilna, niskooprocentowana i korzystna. Niestety wiele osób nie wzięło pod uwagę ryzyka, jakim było podniesienie wartości waluty, co zaowocowało dużym skokiem wysokości rat i często zadłużeniem większym niż przypuszczano. 

Czy można unieważnić kredyt we frankach po 10 latach?

Na przestrzeni ostatniego czasu sądy wykazały, iż istnieje możliwość unieważnienia kredytu we frankach nawet po 10 latatch. Roszczenia, jakie może mieć klient, wymagają konsultacji prawniczej i dokładnej analizy każdej sytuacji z osobna. Kredyty frankowe są możliwe do zmiany, wstrzymania lub zwrotu nadpłaconych rat, jednak sprawy takie są trudne i potrzebują doświadczenia radcy i jego dużej znajomości prawa. Dodatkowo na czas rozstrzygania takiego sporu właściwe jest wstrzymanie spłaty zadłużenia, co może być korzystne dla osób posiadających wysokie raty. By otrzymać więcej informacji, warto skonsultować się z Kancelarią Radcy Prawnego Michała Śląski, który to zajmuje się danym zagadnieniem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy