Na czym polega licytacja komornicza?
Stanowi ona etap procesu egzekucyjnego prowadzonego przez komornika na dłużniku – w wyniku tych działań nieruchomość zostaje przejęta i jest wystawiona na sprzedaż. Cena wywoławcza wynosi w pierwszym terminie 3/4 oszacowanej wartości rynkowej, wydaje się zatem całkiem atrakcyjna i konkurencyjna wobec ofert dostępnych na rynku komercyjnym. Należy jednak pamiętać, że jest to kwota, od jakiej rozpoczyna się licytację – może ona znacznie wzrosnąć w trakcie prezentowania ofert zainteresowanych osób. Jeśli jednak nie dojdzie do sprzedaży, organizowany jest drugi termin. W nim cena wywołania to 2/3 wartości danej nieruchomości. Osoba, która zaproponuje najlepszą kwotę, wygrywa licytację i zyskuje prawo do zakupu.
O czym należy pamiętać w związku z udziałem w licytacji komorniczej?
Interesują Cię licytacje komornicze w lubuskim? Istnieje kilka kwestii, o których musisz pamiętać, chcąc wziąć w nich udział:
- przed podjęciem decyzji, zapoznaj się z księgą wieczystą nieruchomości oraz umów się z komornikiem na oglądanie danego obiektu – zyskasz wtedy pewność, że faktycznie chcesz w niego zainwestować,
- wpłać wadium – to rękojmia wymagana od każdego uczestnika licytacji. Jeśli nie wygrasz, zostanie Ci zwrócona, a jeżeli uda Ci się dokonać przybicia, wlicza się ją na poczet pozostałej kwoty do zapłaty,
- oszacuj swoje możliwości finansowe – bądź pewien, ile możesz zapłacić za nieruchomość, ponieważ po wygranej licytacji będziesz mieć dwa tygodnie na uiszczenie płatności.
Dla kogo zakup nieruchomości od komornika to dobre rozwiązanie?
Z pewnością dla inwestorów dysponujących odpowiednią ilością gotówki – jest ona potrzebna do zapłaty rękojmi i pozostałej kwoty w przypadku wygrania licytacji. Kliknij tutaj, aby sprawdzić aktualne obwieszczenia komornicze w lubuskim i sprawdź, czy są wśród nich interesujące Cię oferty.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.