Reklama

Reklama

Ubezpieczenie turystyczne — na czym polega?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ubezpieczenie turystyczne — na czym polega? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Niezależnie od tego czy wybieramy się na urlop z rodziną, wakacje we dwoje w luksusowym kurorcie, czy samotną wyprawę marzeń — musimy pamiętać, że czasami mogą nam się przydarzyć niezaplanowane, nieprzyjemne zdarzenia, na których wypadek powinniśmy być przygotowani. Dlatego niezwykle ważnym elementem podczas każdego planowania wyjazdu powinno być wykupienie ubezpieczenia turystycznego. Na czym ono polega? Podpowiadamy.

Reklama

Kiedy warto kupić ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne warto kupić za każdym razem, kiedy wybieramy się na urlop lub podróż, zwłaszcza za granicę. W razie potrzeby pomoże nam w różnych sytuacjach. Mogą to być drobne kontuzje — na przykład złamanie lub poważne operacje, a także konsekwencje uprawiania sportów wyczynowych. Ważne jest to, aby mieć pewność, że w razie powstania jakiejś szkody będzie ono obejmowało daną sytuację. Dlatego przy zakupie polisy powinniśmy bardzo dokładnie przeczytać jej zakres i wybrać najlepsze dla nas rozszerzenia.

Jeżeli planujemy wyjazd np. na narty, powinniśmy zdecydować się na ochronę dotyczącą rekreacyjnego uprawiania sportu. Jeżeli zaś podróżujemy na przykład służbowo z bardzo drogim sprzętem elektronicznym, takim jak laptopy, aparaty i tym podobne, najlepiej jeżeli ubezpieczymy nasz bagaż na wypadek kradzieży. Z kolei jeżeli cierpimy na jakieś choroby przewlekłe, powinniśmy wybrać polisę, która w razie zaostrzenia objawów, będzie pokrywała koszty naszego leczenia. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przypadku kiedy nie poinformujemy ubezpieczyciela, że cierpimy na jakąś dolegliwość, na przykład astmę czy problemy sercowe, wówczas kwota ubezpieczenia nie zostanie nam wypłacona lub otrzymamy jedynie niewielki jej procent.

Ubezpieczenie turystyczne a pomoc medyczna

Od jakich zdarzeń możemy się ubezpieczyć w ramach polisy turystycznej? Przede wszystkim najważniejszym zakresem jest pokrycie kosztów leczenia i pakiet Assistance. W przypadku kiedy przebywając na wakacjach, niezależnie od tego czy w Polsce, czy za granicą, będziemy potrzebować pomocy medycznej, nasze towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje koszty wynikające z korzystania przez nas z usług medycznych. W zależności od firmy obejmie ono pokrycie kosztów wizyt lekarskich, zabiegów ambulatoryjnych, specjalistycznych badań, transportów do placówek medycznych, a także nagłego leczenia stomatologicznego. Dodając pakiet NNW w razie jakiegokolwiek zdarzenia, w którym poniesiemy trwały uszczerbek na zdrowiu, otrzymamy odszkodowanie finansowe.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE