reklama
reklama

Rodziny wciąż nie tracą nadziei. Miejcie oczy szeroko otwarte, zaginieni mogą być wśród Was

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rodziny wciąż nie tracą nadziei. Miejcie oczy szeroko otwarte, zaginieni mogą być wśród Was - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
10
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Polska i światCo roku przepada bez wieści przeszło 12 tysięcy ludzi. Większość z nich udaje się odszukać w ciągu kilku godzin od zgłoszenia, inni znikają na lata, a czasem nawet na zawsze.
reklama

Według statystyk Komendy Głównej Policji, w 2023 roku zgłoszono 12 722 zaginięcia, w 2022 roku: 12 881, a w 2021roku: 12 275. Niektóre z tych osób bardzo szybko się odnalazły, po innych ślad zaginął i do dziś nie wiadomo, co się z nimi stało. 

Niektórzy zaginieni nie odnajdują się nigdy 

Zaginięcie bliskiej osoby to jedno z najbardziej dramatycznych wydarzeń, jakie może nas dotknąć. Jak przyznają policjanci, ludzie giną bez względu na płeć, wiek, status społeczny, czy też wykształcenie.

Część zaginięć to efekt przemyślanej – bardziej lub mniej, ale świadomej – decyzji takiej osoby. Inne to wynik różnego rodzaju wypadków losowych, bądź typowe zagubienia

– dodają mundurowi i nie ukrywają, że od kilku lat zaginięcia stanowią zdecydowanie rosnący problem społeczny. 

reklama

Z policyjnych danych wynika, że w ciągu pierwszych 24 godzin odnajdywanych jest około 30 proc. wszystkich zaginionych, w ciągu pierwszych 48 godzin około 54 proc., w ciągu pierwszych 7 dni około 77%  a w ciągu pierwszych 30 dni od przyjęcia zgłoszenia odnajdywanych jest łącznie ponad 90 procent wszystkich zaginionych.

Co zrobić, kiedy zaginie bliski? Policja radzi, jak postępować 

Służby zaznaczają, że zaginięcie osoby należy zgłosić jak najszybciej, kiedy tylko mamy poważne i uzasadnione obawy, że jej nieobecność może wiązać się z tragicznym dla niej w skutkach zdarzeniem, a podjęte przez nas próby jej odnalezienia nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. – W świetle obowiązujących przepisów daną osobę uznajemy za zaginioną, kiedy zaistnieje sytuacja, w której niemożliwe jest ustalenie miejsca jej pobytu i zapewnienie ochrony jej życia, zdrowia lub wolności, czy udzielenie wymaganej pomocy. Nie należy bać się konsekwencji „błędnego” zgłoszenia czyjegoś zaginięcia. Czasem tylko szybka reakcja może uratować czyjeś życie lub zdrowie – informuje policja. 

reklama

Nierzadko jest tak, że w akcję poszukiwawczą oprócz policji angażuje się rodzina zaginionej osoby, strażacy, a także ochotnicy. Ludzie z chęcią włączają się w pomoc, bo wierzą, że uda im się pomóc sprowadzić taką osobę całą i zdrową do domu. Po kilku tygodniach poszukiwań zostają tylko najwytrwalsi. Tymczasem rodzinny niemal do końca wierzą, że uda im się wyjaśnić sprawę i dowiedzieć się, co się dzieje z ich synem, córką, matką, bratem. 

Liczba poszukiwanych osób jest zbyt duża, abyśmy zmieścili zdjęcia ich wszystkich w naszej galerii. Dlatego znajdziecie tam tylko pewną cześć. Spójrzcie – być może dzięki waszej pomocy uda się danej rodzinie rozwiązać największą zagadkę w ich życiu. Być może te osoby żyją obok was, może wiecie, co się z nimi stało. Przewińcie w dół, pod reklamy, i obejrzyjcie GALERIĘ ZAGINIONYCH. 

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Artykuł pochodzi z portalu tuzgierz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama