Reklama

Reklama

Są wyniki badań nad amantadyną. Czy daje efekty w leczeniu COVID-19?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Twitter/Ministerstwo Zdrowia

Są wyniki badań nad amantadyną. Czy daje efekty w leczeniu COVID-19?  - Zdjęcie główne

Profesor Adam Barczyk przekazał informacje dot. badań nad skutecznością amantadyny w leczeniu COVID | foto Twitter/Ministerstwo Zdrowia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i świat Na konferencji wiceministra zdrowia Macieja Miłkowskiego z udziałem prof. Adama Barczyka ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego przedstawiono najważniejsze wyniki badań nad skutecznością amantadyny w leczeniu COVID-19.

Reklama

Podczas konferencji prasowej z udziałem wiceministra zdrowia Macieja Miłkowskiego, profesora Adama Barczyka ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, prezesa Agencji Badań Medycznych Radosława Sierpińskiego oraz Rzecznika Praw Pacjenta Bartłomieja Chmielowca zostały zaprezentowane wyniki badań nad skutecznością amantadyny w leczeniu zakażeń wirusem COVID-19.  Badanie zostało zlecone przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. 

Analiza na podstawie populacji badania z grudnia 2021 dotyczy 149 chorych, spośród których 78 otrzymało amantadynę a 71 placebo.  Prof. Barczyk podkreślił, że wyniki badań są na ten moment na tyle jednoznaczne, że należy je przedstawić i podjąć kolejne, właściwe kroki w sprawie zaleceń. 

Badania nad amantadyną. Czy leczy COVID-19?

 - Wyniki wskazują jednoznacznie, że nie ma żadnych różnic między chorymi przyjmującymi placebo, a pacjentami przyjmującymi amantadynę – powiedział podczas konferencji profesor Adam Barczyk. 

Profesor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego zwrócił się do Agencji Badań Medycznych o zaprzestaniu rekrutacji do badania i zakończeniu badań. 

- Przerywamy rekrutację do badania nad amantadyną – powiedział wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski – Amantadyna w przebiegu COVID nie jest zalecana. 

Badania prowadzone były przez dwie instytucje: Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie i Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca w Katowicach. Kolejne wyniki badań mają zostać opublikowane w najbliższych dniach. 

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy