Reklama

Reklama

Betlejemskie Światło Pokoju w Gostyninie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Gostynin

Betlejemskie Światło Pokoju w Gostyninie - Zdjęcie główne

foto UM Gostynin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynin Światełko Betlejemskie dotarło do Gostynina. Tradycyjnie, jak co roku, przynieśli je przedstawiciele ZHP Gostynin. W tym roku zostało przywiezione przez gostynińskich harcerze z Zakopanego.

Reklama

W imieniu mieszkańców  światełko pokoju odebrał burmistrz, który przyjął je z rąk komendanta, Sylwii Justyńskiej i zastępcy, Rafała Justyńskiego.

Światełko Betlejemskie ma znaczenie symboliczne. To przypomnienie, że w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się świeczkę, której płomień niesiony przez skautów obiega świat.

W ponad 30-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy