Powyborcze zmiany w Orlenie nie nadeszły z dnia na dzień. Nowa władza szybko odwołała m.in. Janinę Goss, przyjaciółkę Jarosława Kaczyńskiego, z rady nadzorczej koncernu. Zarząd Orlenu, z Danielem Obajtkiem na czele, funkcjonował do 5 lutego. Do czasu wyborów samorządowych niewiele się jednak działo w kwestiach personalnych.
Według naszych informacji w maju sprawa wymiany kadry znacznie przyspieszyła, a stanowiska stracili nie tylko ludzie związani z partią. Przykładowo dyrektorem sponsoringu sportowego nie jest już Agata Pniewska, która z Orlenem była związana od ponad 20 lat.
Stanowiska w ostatnich dniach stracili radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy do koncernu trafili po 2015 roku. Andrzej Aleksandrowicz do Orlenu trafił w 2017 roku. Pracował w Orlen Administracji, Orlen Serwisie, a w 2021 roku zozstał wiceprezesm Orlen Laboratorium. Spółka nie zamieściła na swojej stronie informacji o zmianie w zarządzie, ale nazwisko Andrzeja Aleksandrowicza zniknęło ze strony. Podobnie jak nazwisko Mirosława Milewskiego, byłego prezydenta i obecnego radnego Płocka. Milewski do Orlen Laboratorium trafił w 2022 roku.
Według naszych informacji stanowisko straciła też Wioletta Kulpa, która w Orlenie pracowała od 2016 roku. Najpierw jako delegat ds. społeczności lokalnej, a później jako kierwonik działu sponsoringu społecznego. Kulpa nadal pracuje w koncernie, ale na niższym stanowisku. Prawdopodobnie za miesiąc zamieni jednak Orlen na Sejm - przewodnicząca klubu radnych PiS jest pierwsza w kolejce do objęcia mandatu po Macieju Wąsiku, który startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
W Orlenie pracują jeszcze działacze PiS, którzy nie uzyskali mandatu w jesiennych wyborach - Adam Modliborski oraz Maciej Bukowski.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.