Reklama

Reklama

Jest honorowy prezes OSP w Gostyninie. Został nim Karol Podleśny [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 1 lis 2021 13:28
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynin To docenienie wieloletniej służby i pozytywnego wpływu dla historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostyninie. Podczas XXXIX sesji Rady Miasta w Gostyninie Karol Podleśny został honorowym prezesem OSP.

Reklama

Za wieloletnią służbę pożarniczą, poświęcenie i aktywność zawodową, dziękowali Podleśnemu wszyscy samorządowcy. Otrzymał on też statuetkę św. Floriana, dyplom i kwiaty z rąk m.in. burmistrza Kalinowskiego i przewodniczącego miejskiej rady, Andrzeja Redera. 

Przypomnijmy, Karol Podleśny urodził się w Słubicach. W 1972 roku podjął służbę wojskową w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnych w Gostyninie. Od 1970 roku był wieloletnim Prezesem Klubu Honorowych Dawców Krwi "Dar Życia", który wcześniej założył.

W latach 1980-1992 piastował stanowisko komendanta Straży Pożarnych w Gostyninie. Natomiast w okresie od 1981 do 1997 był prezesem klubu sportowego "Mazur" Gostynin. Wśród zasług pana Podleśnego nie można nie wspomnieć o tym, że był jednym z dowódców pierwszej polskiej grupy ratowniczo-poszukiwawczej podczas trzęsienia ziemi w Armenii, a także dowódcą Kościelnej Służby Porządkowej podczas wizyty papieża Jana Pawła II w Płocku.

Były prezes OSP został odznaczony m.in.: Złotym, Srebrnym i Brązowym Krzyżem Zasługi, medalem za ofiarność i odwagę, złotym znakiem związku Ochotniczej Straży Pożarnej i wieloma innymi. 

W latach 2002-2008 pracował w Urzędzie Miasta Gostynina, gdzie kierował zakładem usług miejskich. Obecnie jest dowódcą uroczystości kościelnych i samorządowych na terenie miasta i gminy.

Karol Podleśny został honorowym prezesem OSP, a jego miejsce – jako szefa gostynińskich ochotników - zajął Łukasz Wypych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy