Reklama

Reklama

"Kibicomania" w Gostyninie. Policja przekonywała, że kibicowanie fair jest tak ważne jak granie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Policja Gostynin

"Kibicomania" w Gostyninie. Policja przekonywała, że kibicowanie fair jest tak ważne jak granie - Zdjęcie główne

foto Policja Gostynin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynin Za nami siódmy turniej piłki nożnej szóstoklasistów, w którym wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z Gostynina i terenu powiatu gostynińskiego. Jego inicjatorami byli komendant powiatowy policji oraz dyrektor SP nr 3 w Gostyninie.

Reklama

Turniej zorganizowano 14 czerwca na boiskach MOSiR-u w Gostyninie. Do rywalizacji stanęli uczniowie z SP nr 1 i 3 w Gostyninie i szkoły z Lucienia, Pacyny, Szczawina Kościelnego, Sannik, Teodorowa, Solca i Sokołowa.

Warunkiem zgłoszenia drużyny do turnieju była obecność nie tylko młodych piłkarzy, ale i ekip dopingujących. Hasłem tegorocznego turnieju było bowiem "KIBICOMANIA - fair kibicowanie tak ważne jak granie".

- Działanie zorganizowane przez policjantów KPP w Gostyninie oraz dyrekcję SP 3  miało na celu pokazanie młodym ludziom sportowej formy odreagowywania niepowodzeń - podaje podkom. Krzysztof Olszar z gostynińskiej policji. 0 Drugim ważnym aspektem organizowanego turnieju było zachęcenie młodzieży do rozrywkowego i kulturalnego dopingu. Jak wiemy kibicowanie jest nieodłącznym elementem praktycznie każdej dziedziny sportowej. Aby spotkania na meczach przebiegały w sposób przyjemny, ale przede wszystkim bezpieczny, należy wyeliminować ze stadionów wulgaryzmy i chuligańskie wybryki.

Tegoroczną turniejową nowością, był profilaktyczny tor przeszkód. Policjanci przy użyciu alkogogli  i narkogogli, pomagali młodym ludziom przekonać się jak negatywnie  zmienia się ludzka percepcja pod wpływem alkoholu i narkotyków. Profilaktyczny tor przeszkód cieszył się sporym powodzeniem, a uczniowie którzy pokonali go z najlepszym czasem, zostali uhonorowani upominkami.

Spośród drużyn piłkarskich I miejsce wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr. 1 w Gostyninie, którzy po rzutach karnych pokonali swoich rówieśników z SP nr 3 w Gostyninie.  

Niemniej zażarta toczyła się walka o zwycięstwo w turnieju kibiców. Jurorami byli i  wystawiali oceny , wszyscy opiekunowie grup. Zwycięstwo w tegorocznej edycji „Kibicomanii” w kategorii dopingu Fair-Play kibiców, przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej w Lucieniu, którzy to  jednym punktem pokonali rówieśników  z SP nr 3  w Gostyninie. 

Uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody i spory zapas słodkości. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy