Reklama

Reklama

Kiermasz, koncerty i atrakcje w MCK-u. A to wszystko dla Julki i Franka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kiermasz, koncerty i atrakcje w MCK-u. A to wszystko dla Julki i Franka - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynin W najbliższą niedzielę, 20 marca, w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie zorganizowane zostanie charytatywne wydarzenie "Wiosna dla Julki i Franka". Na miejscu rozstawione zostaną kiermasze, będą też koncerty m.in. uczestników "The Voice Junior" i "The Voice Senior". A to wszystko w szczytnym celu.

Reklama

Niedzielne wydarzenie "Wiosna dla Julki i Franka" to przedsięwzięcie charytatywne. Cały przychód z imprezy (wejście na widownię jest kosztującą minimum 20 zł cegiełką) zostanie przeznaczony na wsparcie dla Julki i Franka. 

Franciszek urodził się 8 stycznia 2021 roku ze zdiagnozowaną wadą serca. To zespół hipovlizacji lewego serca (HLHS), polegające na niedorozwoju lub braku lewej komory serca. Choć niemożliwe jest przywrócenie prawidłowej anatomii serca, może je chirurgicznie skorygować, wykonując trzy operacje. 

Dziecko przeszło już część operacji, aktualnie Franek czeka jeszcze na jeden etap korekcji wady, a kwalifikacja do zabiegu w Polsce pozostaje niewiadomą. Na chwilę obecną lekarze alarmują, że ta jest zbyt ryzykowna. 

Nadzieją dla Franka jest operacja za granicą, której koszt przekracza możliwości rodziców. Stąd apel o pomoc. Uruchomiono profil zbiórki w Fundacji Siepomaga. 

Pomocy potrzebuje też Julka, która przyszła na świat jako wcześniak. 2-latka ma zdiagnozowane porażenie mózgowe czterokończynowe i niedowład prawej ręki. Jak podają rodzice, dziewczynka nie chodzi, raczkuje, siada w literę "W", czasem wyciąga nogi do przodu. 

W wyniku zakończonej pierwszej zbiórki kupiono niezbędny do rehabilitacji sprzęt. Kolejne wymagane potrzeby rehabilitacyjne to kamizelka spis oraz systematyczna rehabilitacja w domu. 

Potrzebne jest wsparcie finansowe, aby podjąć walkę o dalsze postępy. Także i w tym wypadku uruchomiono zbiórkę - tym razem w Fundacji Miej Serce. 

W walkę o pomoc dzieciom może właczyć się każdy - m.in. podczas wydarzenia "Wiosna dla Julki i Franka".

- Rodzice potrzebujących Franka i Julki walczą o ich zdrowie, życie. Jest to żmudna walka o szansę na przeprowadzenie kosztownej operacji oraz postawienie na nogi długotrwałą rehabilitacją - podaje Agnieszka Bartosiak, organizator przedsięwzięcia. - Niech to wiosenne spotkanie pozwoli posunąć o kilka kroków zbiórkę, przybliżyć maluchy do możliwości medycznych, które są finansowo nieosiągalne a rodzicom nabrać woli walki.

Przygotowano taneczno- muzyczny program sceniczny oraz kiermasze. Będą kramy z zabawkami, książkami i domowymi wyrobami kulinarnymi. Przygotowano też przejażdżki bryczką. 

W wydarzenie zostanie również włączona zbiórka darów dla Ukrainy.

Początek wydarzenia w niedzielę, 20 marca, od godziny 12:00. Więcej szczegółów na grafice poniżej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy