Reklama

Reklama

Molestował i gwałcił ministrantów. Były ksiądz może trafić do ośrodka w Gostyninie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/pixabay

Molestował i gwałcił ministrantów. Były ksiądz może trafić do ośrodka w Gostyninie - Zdjęcie główne

Były ksiądz, Paweł K. może trafić do ośrodka w Gostyninie | foto poglądowe/pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynin Jego ofiarą padali głównie chłopcy z biednych rodzin, którym w zamian za seks oferował drogie prezenty i egzotyczne wycieczki. Jego postać przedstawiona została m.in. w głośnym dokumencie Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". Teraz Paweł K.- były wieloletni kapłan - może trafić do ośrodka dla "bestii" w Gostyninie.

Reklama

Pochodzący ze Świdnicy Paweł K. rok temu wyszedł na wolność po zakończeniu odbywania kary siedmiu lat więzienia za gwałty i seksualne wykorzystywanie trzech nieletnich chłopców. K. pełnił posługę kapłańską przez blisko 20 lat, przede wszystkim w parafiach wrocławskich, bydgoskiej i milickiej. Właśnie tam dopuścił się czynów pedofilskich na ministrantach.

W 2005 r. został zatrzymany po tym, gdy dwójce nieletnich proponował pieniądze za poddanie się "innym czynnościom seksualnym". Hierarchowie kościelni wiedzieli o sprawie i przerzucali go do innych parafii po kolejnych skargach na jego zachowanie względem dzieci.

W 2012 roku zatrzymał się z 13-letnim  w ekskluzywnym wrocławskim hotelu chłopcem. W pokoju znaleziono pornografię dziecięcą, a za posiadanie takich materiałów ksiądz był już wcześniej karany. W styczniu 2015 roku został skazany na karę siedmiu lat więzienia, zaś w maju 2019 roku wobec K. zakończyło się postępowanie kanoniczne i mężczyznę wydalono ze stanu duchownego. 22 września 2021 roku Paweł K. wyszedł na wolność.

Jak donosi portal swidnica24.pl, już przed końcem wyroku, dyrektor zakładu karnego we Wrocławiu, w którym przebywał były ksiądz, wnioskował o umieszczenie go w ośrodku w Gostyninie. Wówczas jednak Sąd Okręgowy we Wrocławiu zdecydował jednak, że po odbyciu kary Paweł K. nie zostanie skierowany do Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym. Jednocześnie uznał go za osobę stwarzającą zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób i nakazał zastosowanie wobec niego nadzoru prewencyjnego oraz nałożył obowiązek poddania się przez Pawła K. postępowaniu terapeutycznemu w postaci terapii dla preferencyjnych sprawców przestępstw przeciwko wolności seksualnej oraz terapii mieszanych zaburzeń osobowości w Centrum Psychiatrii Środowiskowej.  

Były duchowny nie podjął nakazanej wcześniej terapii dla sprawców przestępstw przeciwko wolności seksualnej. Nie przyznawał się bowiem do stawianych mu zarzutów. Starał się za to o przedterminowe zwolnienie, jednak jego wniosek odrzucono jako bezpodstawny. Wskazywano wówczas, że przypadek Pawła K. nie tylko nie kwalifikuje go do wcześniejszego opuszczenia murów więzienia, ale raczej do kontynuowania izolacji już po odbyciu kary.

W sierpniu 2022 r. z wnioskiem o umieszczenie Pawła K. w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie wystapiła świdnicka policja. Sprawę rozpatrzy Sąd Okręgowy w Świdnicy. Czy były duchowny powiększy grono podopiecznych ośrodka w Gostyninie? Do tematu wrócimy.  

 

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy